Війна / Крим

Росія більше не затримує судна в Азовському морі, проте Україна надалі зазнає збитків — Омелян

«Радіо Свобода»
Війна/Крим/Росія більше не затримує судна в Азовському морі, проте Україна надалі зазнає збитків — Омелян
Зберегти
Вигляд
Росія поки припинила тривалі перевірки суден, що прямують до портів Маріуполя та Бердянська, але економіка регіону продовжує зазнавати збитків.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян вважає, що послаблення блокади українського Приазов’я з боку РФ пов’язане з міжнародним тиском на Москву.

«Наразі черг немає, затримок наче теж немає. Але ми розуміємо, що це все відбувається в ручному режимі. Оскільки міжнародний тиск на Росію зараз дуже високий, вони роблять вигляд, що все окей. Як тільки тиск трошки послабне або буде інше подразнення, безумовно, вони повернуться до цієї практики», — сказав глава Мінінфраструктури в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Водночас порти Азовського моря продовжують зазнавати збитків, наголошує Омелян.

«Ми маємо відгук цієї ситуації, коли багато судновласників, розуміючи, що термін очікування для проходження Керченською протокою є наддовгим, переорієнтовують свої судна на порти або Чорного моря, або взагалі інші напрямки. Це погано, тому що це б'є по економіці всього краю. І, безумовно, це була добре продумана операція російської сторони, щоб дестабілізувати Маріуполь, Бердянськ і взагалі весь регіон», — розповів він.

Міністр додав, що за останні декілька років вантажопотік порту Маріуполя скоротився утричі.

Омелян упевнений, що Росія хоче прокласти суходільний коридор до анексованого Криму.

«Тому що їхня мета — дестабілізувати Приазов’я і, безумовно, в подальшому отримати коридор до Криму і, я думаю, продовжити свою експансію», — резюмував він.

На початку грудня Омелян заявив, що через обмеження Росією доступу торгових суден до українських портів Азовського моря — Маріуполя та Бердянська — вони змушені перейти на 4-денний робочий тиждень.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Пов`язані новини