Росія дозволила жителям окупованого Донбасу голосувати на своїх виборах онлайн
Жителі окупованих території Донецької та Луганської областей із російськими паспортами зможуть проголосувати на виборах в Держдуму РФ в онлайн—форматі.
Порядок дистанційного голосування затвердив Центрвиборчком Росії, передає ТАСС.
Як повідомляється, дистанційне електронне голосування (ДЕГ) у вересні буде застосовуватися на виборах різних рівнів в Москві, Мурманській, Курській, Нижньогородській, Ярославській і Ростовській областях. У перелік внесли й окупований Севастополь.
Заступник голови ЦВК РФ Микола Булаєв заявив, що Ростовська область є «суб'єктом з великою кількістю людей, які отримали громадянство РФ у спрощеному порядку». Йдеться про людей, які проживають на територіях Донбасу, тимчасово непідконтрольних української владі.
«Ми вирішили подивитися, чи не можна створити і для цих громадян Росії, які теж мають право голосу, можливість проголосувати в будь-якій точці [за межами РФ]. І, мені здається, ми в цьому напрямі доволі сильно просунемося. Цей експеримент для цієї групи людей дозволить нам надалі розвивати застосування дистанційного електронного голосування вже за межами країни», — заявив Булаєв.
Згідно з постановою Центрвиборчкому, реєстрація на території РФ для голосування не потрібна. Лише паспорт громадянина РФ, отриманий у спрощеному режимі відповідно до указу президента РФ від 24 квітня 2019 року. Такі виборці повинні будуть скористатися порталом держпослуг Росії.
Вибори в Держдуму РФ призначені на 19 вересня 2021 року.
Нагадаємо, у травні Росія прискорила масове видавання своїх паспортів на окупованих територіях Донбасу. До кінця 2021 року Кремль загалом хотів збільшити їхню кількість там до мільйона.
Російські паспорти на Донбасі
У 2019 році президент РФ Володимир Путін дозволив видавати російські паспорти жителям окупованих територій Донбасу у спрощеному порядку. Перші російські паспорти на Донбасі почали видавати у червні 2019 року.
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на початку травня 2021 року повідомила, що російські паспорти на окупованому Донбасі вже отримали майже 600 тисяч українців. Російська сторона називає число в понад 500 тисяч.
Українська влада заявила про невизнання таких паспортів. Цю позицію підтримав Євросоюз. Не визнавати документи закликали й держави-учасниці Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).
Раніше міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявляв, що після звільнення окупованої частини Донбасу жителі, які мають російські паспорти, зможуть залишитися там і вважатимуться іноземцями.
- Поділитися: