Росія направить своїх спостерігачів до міжнародної короткострокової місії ОБСЄ для моніторингу на виборах президента України лише в день голосування, тобто 31 березня 2019 року. Про це заявило Міністерство закордонних справ Росії 13 лютого.

12 лютого Росія отримала запрошення від Бюро ОБСЄ на відряджання короткострокових спостерігачів до міжнародної місії, що моніторитиме вибори в Україні. У МЗС РФ вказали, що, попри відхилення заявок від довгострокових спостерігачів, короткострокових відправлять до місії.

«Російські кандидатури до складу короткострокового компонента місії будуть відповідним чином направлені до Бюро відповідно до отриманого запрошення. Розраховуємо, що їм нададуть усі необхідні умови для виконання функцій міжнародного спостереження», — зазначили в МЗС.

Короткострокові спостерігачі місії моніторять вибори безпосередньо в день голосування, тоді як довгострокові — усеь період виборів, зокрема до та після голосування.

7 лютого Верховна Рада ухвалила законопроект про заборону участі громадянам Росії спостерігачами на виборах в Україні. Директорка Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Інгібйорг Гісладоттір висловила через це невдоволення. Водночас спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер заявив, що «занепокоєння України цілком реальні».

8 лютого РФ передумала направляти спостерігачів на вибори в Україну, бо «небезпечно».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖУкраїна не хоче пускати російських спостерігачів на вибори через їхнє громадянство. Законних підстав на це немає

Нагадаємо, 18 січня стало відомо, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) запросила наглядачів від Росії на президентські вибори в Україні навесні 2019. Згодом Росія заявила, що планує відправити своїх спостерігачів на вибори президента України навесні 2019 року. Водночас голова українського МЗС Павло Клімкін заявив, що Міністерство закордонних справ України не прийматиме заявки від російських спостерігачів на вибори президента-2019.

Документи для реєстрації кандидатом у президенти за весь час роботи Центральної виборчої комісії принесли 90 людей. 8 лютого ЦВК завершила реєструвати кандидатів у президенти: остаточна кількість — 44.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори президента України 2019: Хто у нас кандидати?

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019.

Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня.

Поділитись: