Росія не видаватиме Лівану двох своїх громадян, які можуть бути причетними до потужного вибуху в Бейруті
Росія відмовилася затримувати та передавати Лівану двох своїх громадян, які перебувають у міжнародному розшуку у справі щодо вибуху в Бейруті.
Про це пише агентство «Интерфакс» з посиланням на повідомлення Генеральної прокуратури Росії.
Так, у відомстві повідомили, що запити від іноземних держав щодо видавання підозрюваних Бориса Прокошева та Ігоря Гречушкіна не надходили. Однак там додали, що Росія не видасть своїх громадян за кордон навіть за умови відповідного звернення.
«Беручи до уваги, що Ігор Гречушкін і Борис Прокошев є громадянами Росії, вони не підлягають видаванню іншій державі, а також затриманню на території Росії за запитами компетентних органів з метою видавання», — повідомили в Генпрокуратурі.
Міжнародний розшук
12 січня Інтерпол оголосив у розшук двох росіян і португальця у справі щодо потужного вибуху в Бейруті у серпні 2020 року. Розшукують власника та капітана судна Rhosus, на якому у 2013 році привезли у порт Бейруту 2275 тонн нітрату амонію. У 2014 році речовину вивантажили з судна на склад у порту.
Інтерпол імена розшукуваних не назвав, але в ліванських ЗМІ зазначили, що йдеться про колишнього капітана судна Бориса Прокошева, а також про власника вантажного судна Ігоря Гречушкіна, російського бізнесмена, який живе на Кіпрі. Гречушкін купив судно у 2012 році. Також Інтерпол розшукує португальця Жорже Мануела Нема Морейру, який займається торгівлею нітратами, й у 2014 році оглядав вантаж нітрату амонію.
Вибух у Бейруті
4 серпня у порту Бейрута стався надзвичайно потужний вибух. Основною версією називають вибух 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри), конфіскованих у 2014 році з судна російського бізнесмена. Імовірно, протягом усього цього часу вибухонебезпечну речовину неправильно зберігали на складах.
Є дані про загибель близько 200 людей, травм зазнали понад 6 тисяч. Відомо також про загибель одного українця.
Розмір збитків від вибуху, за попередніми підрахунками, становить від трьох до п'яти мільярдів доларів. Внаслідок вибуху від 250 до 300 тисяч людей залишилися без житла.
- Поділитися: