Світ / Сусідні країни

Росія погодилася на переговори щодо боїнга MH17 не для визнання відповідальності — МЗС РФ

МЗС РФ
Світ/Сусідні країни/Росія погодилася на переговори щодо боїнга MH17 не для визнання відповідальності — МЗС РФ
Зберегти
Вигляд
Росія погодилася на переговори з Нідерландами та Австралією щодо збиття Boeing рейсу MH17 у 2014 році на Донбасі не для того, аби визнати юридичну відповідальність. Про це заявила офіційна представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова.

Захарова вказала, що в центрі перемовин буде не «визнання юридичної відповідальності Росії за катастрофу», а комплекс питань, пов'язаних з «цим інцидентом», що мають принципове значення для встановлення причин збиття літака.

«Зокрема, як ми зазначили раніше, хотілося б отримати пояснення щодо того, як під час слідства використовують і враховують дані, які Росія у великому обсязі передала та передає Нідерландам», — зазначила Захарова, додавши, що «численні питання Росії» лишаються без відповідей.

Представниця російського МЗС також заявила, що Україна не надала радіолокаційні дані, записи перемовин українських військових, причини незакриття повітряного простору для цивільних літаків у зоні бойових дій, тощо.

«Ніхто не бачив знімки, про які заявив Вашингтон», — додала Захарова.

Раніше родичі 55 загиблих подали позов проти Росії до ЄСПЛ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що ми знаємо про розслідування катастрофи МН17 за 4 роки?

24 травня 2018 року, офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області. Водночас влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боїнг МН17 збили з «Бука» російської 53-ї бригади — слідство

25 травня 2018 року незалежні дослідники Bellingcat оприлюднили новий звіт щодо катастрофи MH17

Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у збитті МН17. Також на дані розслідування відреагували НАТО та ЄС.

17 вересня 2018 року Міноборони Росії заявило, що ракету, якою збили MH17, відправили в Україну ще в 1986 році і після цього до РФ її не повертали. Також РФ заявила, що відеодокази міжнародної слідчої групи про причетність РФ до збиття літака це підробка. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми маємо знати правду», — мати загиблого в катастрофі МН-17

29 червня 2018 року ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Парламент Нідерландів також закликав РФ узяти відповідальність за збиття MH17. Водночас, у Мінтрансі Малайзії заявили, що переконливих доказів вини Росії у збитті MH17 немає.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що не встиг ознайомитися зі змістом доповіді офіційного слідства, але може «сказати одразу», що Росія визнає висновки слідства тільки в тому випадку, якщо буде приймати «повноцінну участь в розслідуванні». А Міноборони РФ заявило, що ракети, якою збили МН17, немає на їхньому озброєнні.

13 червня 2018 року парламент Нідерландів повідомив, що вироки у справі авіакатастрофи MH17 зможуть виконати в Україні.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Пов`язані новини