В Парламентській асамблеї Ради Європи погодили попередній проєкт рішення щодо оскарження повноважень російської делегації через порушення росіянами зобов’язань перед Радою Європи.

Документ планують винести на голосування 29 січня пізно увечері, пише «Європейська правда».

Проєкт підготував у моніторинговому комітеті один з ключових лобістів Росії у ПАРЄ, представник лівого руху Нідерландів Тіні Кокс.

Документ пропонує не накладати на Росію будь-які обмеження. У ньому стверджується, що РФ показала прогрес у виконанні вимог ПАРЄ.

У документі нагадується, що в червні 2019 року ПАРЄ вирішила відновити права російської делегації та запланувала розгляд окремої доповіді щодо дій РФ. Її наразі ще готують.

Тіні Кокс також знайшов ознаки того, що Росія виправляє проблеми, через які вона перебувала під санкційним тиском. Він навів два приклади: обмін ув’язненими, включаючи повернення українських моряків, захоплених поблизу Керченської протоки, а також відновлення платежів Росії до бюджету Ради Європи.

Водночас у документі, який вже схвалив моніторинговий комітет, відсутні будь-які згадки про численні порушення прав людини з боку РФ — як в анексованому Криму, так і на Донбасі, про системні утиски прав людини в самій Росії та про наміри РФ змінити конституцію.

Нагадаємо, у вересні 2019-го делегація України в ПАРЄ офіційно відмовилася від участі в осінній сесії через повернення Росії.

Народні депутати України 16 січня 2020 року ухвалили законопроєкт №2718, який передбачає відновлення участі української делегації у роботі ПАРЄ.

27 січня на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи оскаржили повноваження російської делегації. Україна з партнерами в ПАРЄ підняла це питання через те, що до делегації РФ входять фігуранти санкційного списку Євросоюзу.

Раніше росіянина Толстого обрали віцепрезидентом ПАРЄ. Також асамблея підлаштувала графік своєї робити під літаки російської делегації.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile