Віцепрезидентом ПАРЄ від РФ став Петро Толстой (у центрі), архів
Фото:

Facebook/Петро Толстой

Віцепрезидентом Парламентської асамблеї Ради Європи став глава російської делегації Петро Толстой.

Про це повідомила членкиня української делегації, народна депутатка від «Голосу» Єлизавета Василенко.

«Віцепрезидентом ПАРЄ від РФ став Петро Толстой. Щойно проголосували. Росіянин, який сьогодні на моніторинговому комітеті ПАРЄ заявляв, що в Україні громадянська війна і нелегітимна влада», — написала вона.

Напередодні ПАРЄ змінила свій графік, щоб задовольнити прохання глави російської делегації Петра Толстого перенести на день раніше розгляд питання про повноваження національних делегацій.

Перед цим на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи оскаржили повноваження російської делегації. Україна з партнерами в ПАРЄ підняла це питання через те, що до делегації РФ входять фігуранти санкційного списку Євросоюзу.

Нагадаємо, народні депутати України 16 січня 2020 року ухвалили законопроєкт №2718, який передбачає відновлення участі української делегації у роботі ПАРЄ.

У вересні 2019-го делегація України в ПАРЄ офіційно відмовилася від участі в осінній сесії через повернення Росії. Згідно з офіційною заявою, протягом осінньої сесії делегація України мала провести консультації з партнерами по ПАРЄ для пошуку «спільних підходів і рішень, що дозволили б повернути ПАРЄ її репутацію важливого взірця демократії, верховенства права і захисту прав людини та свобод в Європі».

Поділитись: