Російські державні новинні агенції поширюють неправдиву інформацію про те, що Єврокомісія рекомендувала Україні відновити прямі купівлі газу у Газпрому.

Про це повідомляють у Нафтогазі.

В українській компанії заявляють, що таких рекомендацій Єврокомісія Україні не надавала. Водночас вона рекомендує Росії укласти новий контракт на транзит свого газу через українську ГТС у відповідності до європейського законодавства та терміном на 10 років.

«А ось ці спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску — неправда. Здається, при СРСР уповноважені заяви «ТАСС» були більш елегантні», повідомили у прес-службі Нафтогазу.

Також у Нафтогазі повідомили, що «знижка» Росії на газ для України, яку Газпром запропонував надати у разі відновлення прямого постачання газу, окупиться лише через 28 років.

«Якщо порахувати, то ця «знижка», про яку каже Путін, навіть якщо просто економічно рахувати, окупиться за 28 років, якщо порівнювати лише (з відмовою від — ред.) 3 мільярдів доларів, які Газпром нам вже винен. Не кажучи вже про нові позови», — повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

Нагадаємо, що раніше Вітренко повідомляв, що Нафтогаз планує стягнути з Газпрому 3 мільярди доларів у Нідерландах. Суди цієї країни вже наклали на активи Газпрому арешт, а наразі розглядають питання конфіскації його активів на користь Нафтогазу в межах виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Зазначимо, що наразі між Нафтогазом та Газпромом діють контракти на транзит газу та його постачання до України. В межах контракту Газпром має постачати газ до України напряму, але не робить цього, порушуючи умови угоди. Україна не купує газ у Газпрому напряму з листопада 2015 року, зокрема через те, що Газпром цього газу просто не продає.

Раніше Вітренко повідомляв, що Росія і так має постачати газ до України за ціною на 20-25% нижчою, ніж Україна купує у Європі, але не робить цього.

Поділитись: