В уряді Росії розраховують разом із Європейським Союзом знайти компроміс у питанні «Північного потоку-2» — російського газопроводу, що нині перебуває під санкціями США.

Про це в інтерв’ю телеканалу «Россия 24» заявив віцепрем’єр РФ Дмитро Козак, який відповідає за паливно-енергетичний комплекс країни.

«Напевно, тиск (у зв’язку з «Північним потоком-2» — ред.) буде рости, але можливості цього тиску теж не безмежні з урахуванням позиції ключових країн Європейського Союзу, які зацікавлені в тому, щоб отримати енергетичну безпеку на необхідному рівні», — сказав Козак.

Російський віцепрем’єр також наголосив, що «Північний потік-2» є передусім економічним проєктом, спрямованим на забезпечення надійних постачань газу до Європи. 

«Впевнені в тому, що у співпраці з європейськими країнами, Євросоюзом ми розв'яжемо цю проблему і знайдемо компроміс», — додав він.

Також у тому ж інтерв’ю Козак заявив, що майже 3 мільярди доларів, які російський Газпром погодився виплатити українському Нафтогазу за рішенням Стокгольмського арбітражу, є «краплею в морі».

23 грудня стало відомо, що Газпрому залишилося добудувати 160 км «Північного потоку-2».

20 грудня президент США Дональд Трамп підписав Закон про національний оборонний бюджет на 2020 рік, який, серед іншого, передбачає санкції проти компаній, що будують російський газопровід «Північний потік-2».

Компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід в обхід України «Північний потік-2», оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.

Європейський Союз розкритикував можливість запровадження з боку США санкцій щодо компаній, залучених до будівництва російського газогону «Північний потік-2». А міністр закордонних справ РФ заявив, що Росія відреагує на накладені санкції.

Нагадаємо, Україна та Росія змогли домовитися про продовження транзиту російського газу територією України. У підсумковому протоколі зокрема передбачено, що Росія виплатить Україні майже 3 мільярди доларів, а Україна відмовиться від інших позовів. Водночас у Нафтогазі допускають, що Росія може не виконати свої обіцянки.

Поділитись: