Міністерство оборони США оприлюднило на вимогу Конгресу (американського парламенту) доповідь щодо дій РФ в Афганістані. У ньому зазначається, що РФ активно працювала з угрупованням «Талібан», аби прискорити виведення американських військ із країни.

Про це йдеться в тексті доповіді Пентагону, яка охоплює період із грудня 2019 по травень 2020 року.

«Станом на лютий (2020 року — ред.) уряд Росії працював із центральним урядом Афганістану, країнами регіону й "Талібаном" для здобуття більшого впливу в Афганістані, прискорення виведення сил США та вирішення безпекових викликів, які це виведення могло б спричинити», — йдеться у доповіді.

Зокрема, її автори зазначають, що РФ «політично підтримувала» «Талібан» для здобуття впливу над ним та обмеження військової присутності Заходу в Афганістані, водночас Москва публічно заперечує, що причетна до подій у країні.

Один із американських посадовців у коментарі CNN зазначив, що розвідка США також володіє «кількома доказами» того, що Росія платила бойовикам «Талібану», утім незрозуміло, за що саме. Це опосередковано підтверджує повідомлену раніше версію про те, що Москва могла платити талібам за вбивство американських військових в Афганістані.

Нагадаємо:

  • 26 червня New York Times повідомила з посиланням на джерела в американській розвідці, що підрозділ російської військової розвідки пропонував бойовикам винагороду за вбивство військових США та інших країн, що входять у коаліцію в Афганістані. Пізніше газета Washington Post повідомила, що в результаті «змови» бойовиків «Талібану» з Росією в Афганістані загинули кілька військовослужбовців американської армії.
  • Офіційно Білий дім, особисто президент США Дональд Трамп і російське МЗС заперечують існування подібної змови.
  • Спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі вимагає від адміністрації президента Дональда Трампа роз’яснень про ситуацію з американськими військовими в Афганістані. Пелосі вважає, що американський лідер ігнорує факт загибелі солдатів, до якого причетна Росія.

29 лютого 2020 року США підписали з «Талібаном» мирну угоду, яка має покласти край 18-річній війні в Афганістані. Вона передбачає виведення усіх американських військ з Афганістану. «Талібан» зі свого боку зобов’язався не приховувати представників інших терористичних угруповань і провести повноцінні переговори з урядом Афганістану. 

Зазначимо, що військові США та їхніх союзників перебувають в Афганістані з 2001 року. Ввести їх туди розпорядився президент Джордж Буш у відповідь на теракти 11 вересня 2001 року, оскільки «Талібан» переховував терористичну мережу «Аль-Каїда» та її лідера — Усаму бен Ладена.

Поділитись: