Влада США перехопила дані про те, що Головне розвідувальне управління Росії перераховувало гроші на рахунки, які пов’язані з талібами в Афганістані.

Про це повідомляє The New York Times з посиланням на три анонімні джерела.

Видання називає це одним з доказів того, що російська військова розвідка таємно пропонувала бойовикам, пов’язаним з «Талібаном», винагороду за вбивство військових міжнародної коаліції в Афганістані, зокрема військових США. 

Ці дані підтверджують покази бізнесменів, арештованих в Афганістані, яких підозрюють у співпраці з ГРУ Росії й талібами, зазначає NYT. 

Нагадаємо:

  • 26 червня New York Times повідомила з посиланням на джерела в американській розвідці, що підрозділ російської військової розвідки пропонував бойовикам винагороду за вбивство військових США та інших країн, що входять у коаліцію в Афганістані. Пізніше газета Washington Post повідомила, що в результаті «змови» бойовиків «Талібану» з Росією в Афганістані загинули кілька військовослужбовців американської армії.
  • Офіційно Білий дім, особисто президент США Дональд Трамп і російське МЗС заперечують існування подібної змови.
  • Спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі вимагає від адміністрації президента Дональда Трампа роз’яснень про ситуацію з американськими військовими в Афганістані. Пелосі вважає, що американський лідер ігнорує факт загибелі солдатів, до якого причетна Росія.

29 лютого 2020 року США підписали з «Талібаном» мирну угоду, яка має покласти край 18-річній війні в Афганістані. Вона передбачає виведення усіх американських військ з Афганістану. «Талібан» зі свого боку зобов’язався не приховувати представників інших терористичних угруповань і провести повноцінні переговори з урядом Афганістану. 

Зазначимо, що військові США та їхніх союзників перебувають в Афганістані з 2001 року. Ввести їх туди розпорядився президент Джордж Буш у відповідь на теракти 11 вересня 2001 року, оскільки «Талібан» переховував терористичну мережу «Аль-Каїда» та її лідера — Усаму бен Ладена.

Поділитись: