Війна / Полонені

Росія тиснула на українських моряків під час новорічних свят — омбудсмен

Громадське
Війна/Полонені/Росія тиснула на українських моряків під час новорічних свят — омбудсмен
Зберегти
Вигляд
Під час новорічних свят на полонених українських моряків та представників Служби безпеки України тиснули, аби отримати свідчення. Про це у коментарі Громадському повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Так, у період новорічних свят до кожного з наших хлопців приходили так звані «добрі люди», які без адвокатів, порушуючи всі норми власного законодавства Російської Федерації, я вже не кажу про міжнародну конвенцію з прав людини. Вони пропонували їм пом’якшення їх долі, якщо вони вступлять у якусь там співпрацю зі слідством. Наші моряки все це витримали, нічого нікому не розповідали, говорили про якісь інші речі — про природу. Тобто тиск чиниться, але наші моряки герої», — зазначила Людмила Денісова.

Водночас адвокат одного з полонених моряків Владислава Костішина Олег Єлісєєв у коментарі Грмадському зазначив, що тиск чинився як до новорічних свят, так і після них. Захисники оскаржуватимуть таку поведінку російських правоохоронців:

«Так, безумовно. Ми з ними про це говорили. Усі випадки тиску теж будуть оскаржуватися. Були такі випадки, як це не сумно, на них чинився тиск. Це було і у новорічні свята і перед святами, і після них. Це були непроцесуальні дії з ними. Ми будемо це оскаржувати», — сказав адвокат.

Раніше адвокат Микола Полозов у коментарі Громадському повідомив, що опубліковане ФСБ відео із нібито «зізнанням» моряків не впливатиме на перебіг справи, тому що запис проводили в непроцесуальному порядку, без участі адвокатів і навіть за російськими законами не можуть бути використані у суді.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року. Адвокати подаватимуть апеляції щодо всіх українців.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

   
Пов`язані новини