Росія у червні на 50% збільшила транзит газу південною гілкою газотранспортної системи України через зупинку «Турецького потоку».

Про це повідомляє пресслужба Оператора ГТС.

Там кажуть, що у червні транзит газу по південному маршруту склав 26,5 млн куб. м, що на 50% перевищує показники травня та в 4 рази більше ніж у квітні місяці. 

Зростання обсягів транспортування газу пов’язане з плановою зупинкою на ремонтом газогону «Турецький потік» з 23 по 28 червня.

Фото:

Оператор ГТС України

В цей період середній режим прокачки по трансбалканському напрямку (ГВС Орловка) збільшився з 0,2 до 4 млн куб. м на добу.

«Це вчергове доводить, що ГТС України є важливою для забезпечення безперебійного постачання газу в країни Південної Європи. Адже розгалужена система газопроводів української ГТС робить її гнучкою, на відміну від «Турецького потоку» або будь-якого іншого обхідного газогону», — наголошує Оператор.

Зазначається, що з початку 2020 року, коли почав працювати «Турецький потік», російський Газпром фактично припинив повноцінне використання потужностей ГТС України для транзиту газу до Туреччини та Балкан. 

«А залежність виключно від «Турецького потоку» несе великі ризики для країн Південної Європи, оскільки у разі його зупинки або поломки постачання газу для цього регіону може бути призупинене», — додає Оператор ГТС України. 

Зазначимо, за допомогою запуску «Турецького потоку» Росія намагалася відмовитися від послуг газотранспортної системи України. Крім цього трубопроводу Росія будує ще трубопровід на півночі — «Північний потік-2». Однак його будівництво заморозили через санкції США.

В Оператора газотранспортної системи України вважають, що у Газпрому не буде потреби продовжувати транзит газу через Україну, якщо «Північний потік-2» добудують.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись: