У Росії відреагували на заяву помічника президента України Андрія Єрмака про можливість «будівництва стіни» на межі з окупованим Донбасом у разі провалу переговорів з РФ про мир на «нормандському саміті».

Так, заступник міністра закордонних справ Росії Андрій Руденко назвав подібні заяви «контрпродуктивними», пише «Интерфакс»

«Спроби спекулювати на різного роду негативних сценаріях навряд чи корисні напередодні зустрічі лідерів в Парижі. Такі заяви контрпродуктивні та викликають серйозні питання щодо реальних намірів Києва на майбутньому саміті», — заявив він.

Він також додав, що головне завдання РФ на зустрічі «нормандської четвірки» в Парижі — це начебто підтвердження прихильності Києва, Донецька і Луганська Мінським домовленостями. 

Раніше помічник президента Андрій Єрмак заявив про можливість реалізації плану «Б» щодо Донбасу, який передбачає «будівництво стіни» з тимчасово окупованими територіями. Утім він наголосив, що команда Зеленського наразі налаштована на успіх переговорів.

Нагадаємо, лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

Згідно з опитуванням, переговори Зеленського з Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі підтримують 75% українців.

1 грудня 2019-го міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров анонсував неформальні переговори президентів України та Росії під час «нормандської зустрічі». Він вважає, що ця зустріч буде корисною. Лавров наголосив, що «безглуздо гадати», наскільки повномасштабною й повноформатною буде зустріч двох президентів.

Поділитись: