Росія затримує судна в Азовському морі на понад 30 годин — Клімкін

Російські силовики перевіряють судна в Азовському морі у середньому 33 години, що негативно впливає на економіку України.

Про це під час брифінгу в Українському католицькому університеті повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Уявіть собі — 33 години. Яких терористів там можна шукати протягом 33 годин? Яких там за визначенням немає, які є в російській паралельній реальності. Але це негативно впливає на економічні показники», — розповів глава МЗС.

Він додав, що Росія затримує в Азовському морі судна не тільки під українським прапором, а й під прапором європейських країн.

«Наприклад Італії, наприклад Нідерландів», — сказав Клімкін.

Міністр наголосив, що Україна працює з країнами, чиї судна затримує РФ, аби сформувати єдину політичну і юридичну позицію.

Водночас Клімкін зазначив, що, в першу чергу, Україна має подбати про безпекову ситуацію в Азовському морі.

«Ми маємо діяти в Азовському морі всіма доступними способами. Ми маємо захистити наше узбережжя, і я розумію, що наші військові, я не буду казати деталі, оскільки це питання конфіденційне, до того готові. Ми маємо побудувати нашу безпекову присутність в Азовському морі», — резюмував він.

Нагадаємо, Європарламент схвалив проект резолюції, який передбачає посилення санкцій проти Росії у разі загострення ситуації в Азовському морі.

Зазначимо, наприкінці липня Росія збільшила свою активність у Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі

Раніше повідомлялося, що підрозділи Міністерства внутрішніх справ України планують посилити свою присутність у Азовському морі через дії Росії.

США передали Україні перші два патрульні катери типу Island, які стануть частиною флоту України в Азовському морі.

Нагадаємо, ввечері 23 вересня два кораблі ВМС України пройшли Керченську протоку і увійшли до акваторії Азовського моря. Ці судна використають для формування бази ВМС у Бердянську.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи існує морська блокада Азову?

22 вересня російські кораблі почали супроводжувати українські судна «Донбас» та «Корець», які увійшли до «виняткової економічної зони РФ» біля анексованого Криму.

Раніше уряд України анонсував створення військової бази Військово-морських сил України на Азовському морі через дії Росії у регіоні.

Державний Департамент США закликав Росію припинити порушувати умови міжнародних морських перевезень в Азовському морі та Керченській протоці. Так США звинуватили Москву у спробі дестабілізувати ситуацію в Україні.

Росія пояснює свої дії договором про двосторонній контроль вод Азовського моря. На думку глав МЗС України, договір РФ застосовує таким чином, щоб обмежити свободу судноплавства в Азовсьому морі.