Сполучені Штати передали Україні перші два патрульні катери типу Island. Церемонія передачі човнів пройшла у Балтиморі.

Сполучені Штати передали Україні перші два патрульні катери типу Island. Церемонія передачі човнів пройшла у Балтиморі.

Про це повідомив президент України Петро Порошенко у Facebook.

«Ця подія стане ще однією цеглиною в зміцненні військово-морського альянсу між українським та американським народами, як і сприяння США в будівництві командного центру ВМС України в Очакові», — написав глава держави.

Порошенко нагадав, що США найбільше у світі допомагають Збройним силам України, надавши понад 1 мільярд доларів практичної допомоги.

«Ця допомога особливо важлива в час, коли Росія підриває свободу морів і мореплавства в Азовському морі, боягузливо полюючи і залякуючи комерційні кораблі», — додав президент.

Зазначимо, що Україна отримала катери Drummond та Cushing. Вони побудовані 40 років тому і здатні виконувати завдання у морі при потужних штормах.

Раніше міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що катери типу Island стануть частиною флоту України в Азовському морі.

Нагадаємо, ввечері 23 вересня два кораблі ВМС України пройшли Керченську протоку і увійшли до акваторії Азовського моря. Ці судна використають для формування бази ВМС у Бердянську.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи існує морська блокада Азову?

22 вересня російські кораблі почали супроводжувати українські судна «Донбас» та «Корець», які увійшли до «виняткової економічної зони РФ» біля анексованого Криму.

Раніше уряд України анонсував створення військової бази Військово-морських сил України на Азовському морі через дії Росії у регіоні.

Наприкінці липня Росія збільшила свою активність у Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

16 липня повідомлялося, що кількість затриманих Росією суден в Азовському морі сягнула 148. У Мініфраструктурі заявили, що РФ безпідставно збільшила кількість оглядів суден, які прямують в Україну.

Порошенко доручив провести засідання РНБО через дії Росії в Азовському морі.

Державний Департамент США закликав Росію припинити порушувати умови міжнародних морських перевезень в Азовському морі та Керченській протоці. Так США звинуватили Москву у спробі дестабілізувати ситуацію в Україні.

Росія пояснює свої дії договором про двосторонній контроль вод Азовського моря. На думку глав МЗС України, договір РФ застосовує таким чином, щоб обмежити свободу судноплавства в Азовсьому морі

 

Поділитись: