Війна

Росія заявила, що лобіювала обмін полоненими «всіх на всіх» між Україною та самопроголошеними «ДНР» і «ЛНР»

Новости Донбасса
Війна/Росія заявила, що лобіювала обмін полоненими «всіх на всіх» між Україною та самопроголошеними «ДНР» і «ЛНР»
Зберегти
Вигляд
Росія стверджує, що лобіювала обмін полоненими між Україною та самопроголошеними «ДНР» і «ЛНР» за формулою «всіх на всіх». Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передають «Новости Донбасса».

«Ми були ініціаторами того, щоб записати в Мінських домовленостях пункт, який закликає обміняти всіх на всіх. І ми, як і раніше, за це виступаємо», — зазначив Лавров під час прес-конференції за підсумками зустрічі глав МЗС ОБСЄ в Мілані.

Лавров наголосив, що позиція Москви полягає в тому, що обмін «всіх на всіх» повинен поширюватися лише на учасників конфлікту на Донбасі.

Він стверджує, що питання обміну форсує українська сторона, оскільки «намагається внести до списків осіб, які не мають стосунку до подій на Донбасі». 

16 листопада представниця України у ТГК Ірина Геращенко повідомила, що Україна готова віддати понад 20 громадян Росії, засуджених в Україні, понад 60 бойовиків для звільнення заручників та політв'язнів.

Раніше лідер кримських татар Мустафа Джемілєв сказав, що вважає нераціональним обмін українських політв'язнів на ув'язнених громадян Росії, яких утримують в Україні.

6 листопада українська сторона вчергове звернулася до представників РФ з вимогою негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. Однак Моска заблокувала питання звільнення заручників та політв’язнів.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Пов`язані новини