Світ / Сусідні країни

Роскомнагляд витратить 20 млрд рублів на технологію, що заблокує Telegram — BBC

BBC
Світ/Сусідні країни/Роскомнагляд витратить 20 млрд рублів на технологію, що заблокує Telegram — BBC
Зберегти
Вигляд
Роскомнагляд витратить 20 мільярдів рублів на систему DPI, щоби заблокувати заборонені сервери, зокрема месенджер Telegram. Систему планують запустити в 2019 році.

Як повідомляє BBC з посиланням на анонімне джерело, обладнання для блокування закуплять державним коштом й встановлять на мережах операторів. Загалом планують витратити 20 мільярдів рублів (близько 8,3 мільярди гривень — ред.).

Правовою основою для технології стане законопроект про автономність роботи російського сегмента інтернету. Система DPI буде аналізувати кожен трафік індивідуально і блокувати заборонені сайти.

Тестувати технологію почали в серпні на мережі «Ростелеком» у Реутові в Підмосков'ї. Тоді до тестування долучились сім компаній. Однак лише компанія Vas Experts офіційно підтвердила свою участь у проекті.

Раніше Роскомнагляд вимагав від Apple та Google видалити Telegram.  Згодом Роскомнагляд вимагав від Amazon та Google закрити доступ до ІР-адрес для Telegram.

16 квітня у Росії почали блокувати Telegram. Крім того, у країні заявили, що блокуватимуть інструменти для обходу заборони Telegram.

Того ж дня Роскомнагляд почав блокувати ІР-адреси компаній Amazon та Google, хостинг яких використовує нещодавно заборонений в Росії месенджер Telegram.

У Кремлі запевнили, що заборона Telegram в Росії «буде реалізовуватися».

Суд РФ постановив заблокувати месенджер Telegram на території Російської Федерації 13 квітня. Причиною стала відмова надати представникам ФСБ ключі шифрування, які дозволили б їм читати листування користувачів.

Дуров прокоментував блокування Telegram у Росії

16 квітня у Москві вийшли на мітинг біля будівлі ФСБ, де вимагали скасувати заборону месенджера. Під час протесту на Лубянській площі затримали учасницю Pussy Riot.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Telegram тримає удар: як месенджер протистоїть Роскомнагляду

/Анна Кириченко

Пов`язані новини