Роскомнадзор пригрозив «адекватною реакцією» компаніям Google і Facebook, якщо ті розміщуватимуть політичну рекламу в день місцевих виборів, зокрема до Московської міської думи.

Про це повідомляє Reuters.

«У випадку невжиття вказаних заходів реагування, Російська Федерація розцінюватиме це як втручання в суверенні справи країни, а також як ворожий вплив і перешкоджання проведенню проведенню демократичних виборів, залишаючи за собою право на адекватну реакцію», — заявили 6 вересня у Федеральній службі з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій.

Агітація, згідно із законодавством Російської Федерації, заборонена в день виборів і напередодні.

На запит Reuters представниця Google відмовилася від коментарів, а прес-служба Facebook ще не відповіла. Роскомнадзор уже вимагав від Google припинити рекламу не санкціонованих владою мітингів на YouTube у середині серпня 2019 року.

Нагадаємо, 27 липня у Москві відбувся несанкціонований мітинг із вимогою допустити незалежних кандидатів до виборів у Московську міську думу. Силовики затримали майже 1 400 людей.

Офіційна причина відмови у реєстрації незалежних кандидатів у Московську міську думу — відсутність достатньої кількості підписів виборців на підтримку висунення кандидата. Щоб зареєструватися на вибори, кандидатам-самовисуванцям і представникам непарламентських партій потрібно зібрати близько 4,5 — 5 тисяч підписів виборців на свою підтримку (3% від округу). Незалежні кандидати зробили це, проте окружні виборчі комісії подані підписи визнають недійсними. Крім того, незалежних кандидатів не допускали до процесу перевірки підписів провладних кандидатів, які ймовірно фальсифікують.

Учасники протестів незадоволені також тим, що багато кандидатів, лояльних до мерії Москви, ідуть на вибори не від партій, а як самовисуванці. Вочевидь, правляча партія «Єдина Росія» має низьку підтримку в столиці РФ. Проблем із реєстрацією у провладних кандидатів немає.

Вибори в московську міську думу відбудуться 8 вересня 2019 року.


Автор: Ігор Бігун

Поділитись: