На сайті ugolovka.info з'явилися персональні дані людей, які прийшли на мітинг «За чесні вибори» 27 липня у Москві. Анонімні телеграм-канали повідомили, що там публікуватимуть інформацію і про учасників сьогоднішнього мітингу в Москві та акції солідарності у Санкт-Петербурзі.

Творці сайту невідомі. Вони планували збирати інформацію про учасників акцій протесту за допомогою камер зовнішнього спостереження. На сайті встигли опублікувати фотографії та імена людей, які були на мітингу 27 липня і вимагали допустити на вибори у Московську міську думу незалежних кандидатів.

Подібні проекти виникали і раніше. Наприклад, у 2017 році невідомі створили сайт Je Suis Maidan, де зібрали фотографії учасників мітингу проти корупції, організованого опозиціонером Олексієм Навальним. Зараз він не працює.

Анонімні телеграм-канали називають сайт ugolovka.info відповіддю проекту «Сканер». Він розкривав співробітників спецслужб, які брали участь у розгоні мітингу «За чесні вибори».

29 липня російьский пропагандист Володимир Соловйов заявив, що матеріал телекомпаній, які вели трансляцію з мітингів 27 липня, буде «дуже уважно переглянуто».

27 липня у Москві відбувся несанкціонований мітинг з вимогою допустити незалежних кандидатів до виборів у Московську міську думу. Силовики затримали майже 1 400 людей.

Офіційна причина відмови у реєстрації незалежних кандидатів у Московську міську думу — відсутність достатньої кількості підписів виборців на підтримку висунення кандидата. Щоб зареєструватися на вибори, кандидатам-самовисуванцям і представникам непарламентських партій потрібно зібрати близько 4,5 — 5 тисяч підписів виборців на свою підтримку (3% від округу). Незалежні кандидати зробили це, проте окружні виборчі комісії подані підписи визнають недійсними. Крім того, незалежних кандидатів не допускали до процесу перевірки підписів провладних кандидатів, які ймовірно фальсифікують.

Учасники протестів незадоволені також тим, що багато кандидатів, лояльних до мерії Москви, ідуть на вибори не від партій, а як самовисуванці. Вочевидь, правляча партія «Єдина Росія» має низьку підтримку в столиці РФ. Проблем із реєстрацією у провладних кандидатів немає.

Вибори в московську міську думу відбудуться 8 вересня 2019 року.

Поділитись: