УКРАЇНА

Розгляд справи Кернеса перенесли через неявку обвинувачених

13 вересня, 2018 16:33
УКРАЇНА/Розгляд справи Кернеса перенесли через неявку обвинувачених
Зберегти
Вигляд
У апеляційному суді Полтавської області відбулося засідання у справі Геннадія Кернеса. У зв’язку з неявкою сторони обвинувачення суд перенесли.

У апеляційному суді Полтавської області відбулося засідання у справі Геннадія Кернеса — у зв’язку з неявкою обвинувачених суд перенесли.

Про це повідомила кореспондентка Громадського.

Захисники Кернеса подали декілька клопотань перенесення засідання.

Причиною неявки Геннадія Кернеса назвали «погіршення стану здоров’я». З тих же причин на суді були відсутні і обвинувачені охоронці.

Головуючий суддя Володимир Костенко переніс засідання на 21 вересня о 10:30. Справу розглядатимуть в апеляційному суді Полтавської області.

Нагадаємо, 10 серпня суд закрив кримінальне провадження проти Кернеса та його охоронців «у зв’язку з відмовою сторони обвинувачення підтримувати обвинувачення у справі», бо прокурори пропустили сім останніх засідань без поважної причини.

Зазначимо, що закриття провадження не означає, що Кернеса виправдали.

У Генпрокуратурі назвали це рішення незаконним. Водночас покарати прокурорів за неявку на засідання суду в ГПУ відмовилися.

Водночас Генпрокуратура подала апеляцію на рішення суду про закриття справи Кернеса.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що суддя, який закрив кримінальне провадження щодо міського голови Геннадія Кернеса, відповідатиме за це неправосудне рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Кернеса: підсумки

Після цієї заяви з’явилася інформація, що Рада суддів України збереться на позачергове засідання через тиск на суддів, зокрема, у справі Кернеса.

На цьому засіданні члени Ради суддів заявили про неприпустимість дій, в яких є ознаки втручання в роботу суддів, а також публічні висловлювання про притягнення суддів до кримінальної відповідальності з боку посадовців та органів влади.

Суддя, який закрив справу щодо Кернеса, подав у відставку.

Генпрокурор Юрій Луценко 21 серпня заявив, що до закриття кримінальної справи, в якій фігурує міський голова Харкова Геннадій Кернес, причетні народні депутати.

 

Більше про:
# справа кернеса
Пов`язані новини