Генеральний прокурор Юрій Луценко заперечив, що слідство повільно розслідувало розкрадання в оборонному комплексі, про що йшлося у розслідуванні програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Про це він заявив під час брифінгу у Центральній виборчій комісії 12 березня, передає кореспондентка Громадського.

«Звинувачення щодо того, що ми повільно діяли, я відкидаю. Весь 2018 рік йшла податкова перевірка для того щоб встановити деталі збитків. Неможливо нарахувати збитки без податкової перевірки», — сказав Луценко, додавши, що це одне з 480 проваджень, які розслідувала Генеральна прокуратура.

«Ми ні на хвилину не зупиняли цю справу. Це неправда, що говорить пан Бігус», — додав генпрокурор.

Він також зазначив, що «Військова прокуратура, СБУ та ДФС зробила все залежне від себе: посадили на лаву підсудних причетних та нарахували збитки».

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Також 4 березня вийшло ще одне розслідування, в якому йдеться про корупційну схему під час ремонту військово-транспортних літаків Ан-26 на заводі концерну Укроборонпром. Державний Укрспецекспорт закупив через посередників запчастини з РФ за ціною, в 7 разів вищою за реальну, а учасники схеми заробили на цьому 300 тисяч доларів. До розкрадань, як з’ясували журналісти, прямо причетний звільнений заступник секретаря РНБО Олег Гладковський та керівник Укроборонпрому Павло Букін.

4 березня правоохоронці затримали 5 осіб за підозрою в розтраті коштів державного госпрозрахункового зовнішньоторговельного підприємства Спецтехноекспорт, яке є дочірнім підприємством Укрспецекспорту і входить до концерну Укроборонпром.

7 березня Солом’янський райсуд Києва узяв під варту з правом внесення застави. Бельбаса, Барбула, Панасенка та ще двох екс-працівників Спецтехноекспорту підозрюють у причетності до розтрати 55,5 мільйона гривень коштів держпідприємства. Наступного дня директор державного Спецтехноекспорту Владислав Бельбас та двоє екс-працівників підприємства Павло Барбул і Денис Панасенко, підозрювані у розтраті коштів, вийшли з Лук'янівського СІЗО під заставу.

Поділитись: