Розмінування у районі Петрівського на Донеччині має початись не пізніше ніж 13 листопада. Це відзначив Спецпредставник ОБСЄ у складі Тристоронньої контактної групи у Мінську Мартін Сайдік після зустрічі ТКГ 12 листопада, передає пресслужба ОБСЄ.

«Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ очікує офіційного повідомлення сторін про завершення відведення (у межах попередніх домовленостей) не пізніше завтра. Також не пізніше завтра (13 листопада) в районі Петрівське розпочнуться роботи з розмінування», — сказав Сайдік. 

Також 12 листопада на переговорах у Мінську сторони дійшли згоди, що перепон для зустрічі представників «нормандської четвірки» немає. Водночас РФ закликала Україну почати переговори з бойовиками та продовжити дію закону про особливий статус Донбасу.

Нагадаємо, розвести сили біля Петрівського та Золотого на переговорах у Мінську домовились 1 жовтня 2019-го. Того ж дня українська сторона погодилась формулу Штайнмаєра. Після розведення має бути узгоджена дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки», заявили в Кремлі.

1 листопада у штабі операції Об'єднаних сил повідомили про завершення розведення військ поблизу населеного пункту Золоте-4 Луганської області. Зауважимо, що перед початком розведення не минуло 7 днів тиші, однак розведення все одно відбулося.

9 листопада українська сторона та бойовики самопроголошеної «ДНР» синхронно розпочали розведення сил і засобів на ділянці поблизу Петровського і Богданівки, на Донбасі. 11 листопада у штабі повідомили, що у районі Петрівського та Богданівки завершилася практична фаза розведення сил та засобів.

Поділитись: