УКРАЇНА

Міністерство регіонального розвитку планує змінити вимоги до розмірів вікон

29 серпня, 2018 12:55
УКРАЇНА/Міністерство регіонального розвитку планує змінити вимоги до розмірів вікон
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ оголосили про запровадження оновлених державних будівельних норм, відповідно до яких розмір вікон у будинках пропонується розраховувати залежно від тривалості світлового дня у регіон, в якому зводиться будинок.

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ оголосили про запровадження оновлених державних будівельних норм, відповідно до яких розмір вікон у будинках пропонується розраховувати залежно від тривалості світлового дня у регіон, в якому зводиться будинок.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе у Facebook.

Так, оновленими нормами пропонується розділити територію України на 4 світлокліматичні зони. Перша зона — Житомирська, Хмельницька, Тернопільська, Рівненська, Івано-Франківська, Львівська, Волинська області; 2 зона — Закарпатська, Чернівецька, Вінницька, Київська, Чернігівська, Сумська області; 3 зона — Кіровоградська, Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Черкаська, Донецька, Луганська області; 4 зона — Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області, АР Крим.

«Зараз територія України поділена лише на 2 світлокліматичні зони: до однієї зони входить Одеська область та АР Крим, до іншої - решта території України. Проте між регіонами досить суттєва різниця в світловому кліматі», — повідомив Парцхаладзе.

Він також зазначив, що запровадження нових зон дозволить більш точно розраховувати необхідну мінімальну площу вікон у приміщеннях в різних регіонах України.

Раніше у Мінрегіоні пропонували реконструйовувати квартали із застарілою забудовою. Відповідний законопроект уже напрацювали у міністерстві.

Також там пропонували встановлювати станції екстреного зв’язку на українських дорогах.

Напередодні у Мінрегіоні оновили державні будівельні норми щодо реконструкції тепломереж. Там пропонують встановлювати спеціальні датчики, які будуть виявляти корозію.

Раніше повідомлялось, що в уряді оновили будівельні норми, якими запроваджують обов’язок з будівництва транспортних пересадочних вузліву великих містах.

Крім цього, новими будівельними нормами передбачається, що українські міста розроблятимуть схеми руху транспорту на 30-40 років наперед.

Напередодні у Мінрегіоні оновили будівельні норми щодо підземних переходів, які зобов’язують встановлювати розділювальні поручні на сходах.

Нагадаємо, що раніше у Мінрегіоні упорядкували реконструкцію та скління балконів.

Раніше Парцхаладзе повідомляв, що у Мінрегіоні розмірковують над тим, щоб зробити обов’язковим проектування громадських туалетів на станціях метрополітену.

Напередодні Міністерство регіонального розвитку оновило державні будівельні норми щодо проектування тротуарів, якими з 1 вересня забороняється встановлення МАФів та рекламних щитів при проектуванні нових тротуарів чи реконструкціях вулиць.

Раніше в Мінрегіоні зробили обов’язковим проектування велосипедних смуг під час будівництва та реконструкції доріг.

Крім цього, в Україні дозволили розміщувати дитсадки у житлових багатоповерхових будинках.

Як повідомлялося, в Україні зобов’яжуть утеплювати освітні заклади при будівництві та реконструкції, а також оновили норми щодо способу теплоізоляції фасадів споруд.

Більше про:
# Парцхаладзе
Пов`язані новини