УКРАЇНА

Розробка кар’єрів у Криму призведе до погіршення екологічної ситуації — професор Інституту геохімії

13 вересня, 2018 11:39
УКРАЇНА/Розробка кар’єрів у Криму призведе до погіршення екологічної ситуації — професор Інституту геохімії
Зберегти
Вигляд
Розробка кар’єрів в анексованому Криму, яка завдає шкоди ландшафту півострова, в підсумку призведе до погіршення стану екологічної безпеки.

Розробка кар’єрів в анексованому Криму, яка завдає шкоди ландшафту півострова, в підсумку призведе до погіршення стану екологічної безпеки.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив доктор геологічних наук, професор «Інституту геохімії навколишнього середовища» Національної академії наук України Віктор Долін.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що окупаційна влада Криму завдає шкоди не тільки шкідливими викидами заводу «Титан» у Армянську, а в цілому змінює ландшафт півострова.

Перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юсуф Куркчі зазначив, що це зокрема відбувається через розробку кар’єрів окупаційною владою.

«Що стосується зміни ландшафту, про це свідчить кількість кар’єрів, які окупант, по-перше, розконсервував, а по-друге, розпочав новий видобуток, те що стосується гравію, піску і всіх цих матеріалів, які вони використовують при будівництві траси «Таврида», — розповів він.

Професор Долін зазначив, що це може призвести до погіршення екологічної ситуації в Криму.

«Передусім наслідки ерозійні, зсуви можуть бути», — заявив він, додавши, що ці процеси зокрема можуть призвести до руйнування будівель.

«Ну і відповідно до погіршення стану екологічної безпеки», — резюмував Долін.

Нагадаємо, на півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ про викид повідомили лише 27 серпня. Вони також зазначили, що у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

Роспоживнагляд встановив, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викиди в Криму: МОЗ опублікувало поради для жителів регіонів у зоні ризику

Україна вирішила закрити контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка» на межі з Кримом у зв'язку з викидами.

Президент Петро Порошенко у зв’язку з хімічними викидами заводу в анексованому Криму розпорядився, аби дітей з Армянська відправили на оздоровлення до Херсонської області.

6 вересня у школах та дитячих садках Херсонщини поблизу адмінкордону зупинили навчання.

6 вересня контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка», що на межі з анексованим Кримом, тимчасово призупинили роботу через хімічні викиди з заводу «Кримський титан».

7 вересня на Херсонщині 40 прикордонників поскаржилися на погане самопочуття.

Російське агентство «РИА Новости» з посиланням на депутата Держдуми Михайла Шеремета повідомляло, що завод «Кримський титан» в анексованому Криму повністю припинив виробництво після викидів з кислотонакопичувача в атмосферу.

Однак голова Херсонської ОДА заявив, що «візуально» завод «Кримський титан» ще працює.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЕкологічне лихо в Криму: що відомо про хімічне забруднення Армянська

Мешканцям Херсонської області, що проживають поблизу адмінкордону з Кримом, роздали 20 тисяч марлевих пов’язок у зв’язку з викидами. Місцева влада заявила, що через хімічні викиди ніхто не постраждав.

Рятувальники Херсонщини обробили 234 км доріг та 2,5 га на пунктах пропуску «Каланчак» та «Чаплинка» для мінімізації наслідків впливу викидів заводу «Кримський титан» на анексованому півострові.

11 вересня голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв заявив, що в перші дні викидів у Криму окупаційна влада зв'язалася з керівництвом Херсонської області та просила воду для нібито покриття килотонакопичувача

Пов`язані новини