Технології

Розробник з Нової Зеландії виявив, що Facebook стежив за дзвінками та sms на Android

25 березня, 2018 21:21
Технології/Розробник з Нової Зеландії виявив, що Facebook стежив за дзвінками та sms на Android
Зберегти
Вигляд
Розробник з Нової Зеландії Ділан Маккей виявив історію викликів і sms, коли вивантажив зі спеціальної сторінки Facebook архів даних, зібраних соцмережею.У файлах він знайшов інформацію про свої дзвінки й повідомлення, зокрема тривалість розмови й імена абонентів.

Розробник з Нової Зеландії Ділан Маккей виявив історію викликів і sms, коли вивантажив зі спеціальної сторінки Facebook архів даних, зібраних соцмережею. У файлах він знайшов інформацію про свої дзвінки й повідомлення, зокрема тривалість розмови й імена абонентів. 

Про це Маккей написав у Twitter.

«Завантажив всі мої дані з Facebook в ZIP-архіві. Якимось чином в ньому виявилася історія всіх моїх дзвінків матері моєї коханої» — написав він.Незабаром про аналогічні випадки повідомили інші користувачі Facebook. 

Редактор видання Ars Technica Шон Галлахер перевірив інформацію і виявив, що компанія збирала дані про його дзвінки й sms у 2015 і 2016 роках, коли він користувався смартфонами на Android.

Представники Facebook заявили, що вважають збір таких даних нормальною практикою і пояснили, що він потрібен для поліпшення системи рекомендацій.

«Найважливіше в додатках і сервісах, які допомагають вам встановлювати зв'язки - зробити процес пошуку людей простішим. Тому перший раз, коли ви входите в додаток месенджера або соцмережі з телефону, це (отримання доступу до журналу викликів і SMS — ред.) звичайна практика, яка починається з завантаження контактів» — зазначили у Facebook.

У компанії відзначили, що доступ до контактів необов'язковий і додаток запитує для цього окремий дозвіл. Користувачі можуть видалити імпортовані контакти за допомогою інструменту, доступного у веб-версії Facebook.

Редактор Ars Technica Шон Галлахер зауважив, що хоч компанія і говорить про можливість видалити ці дані, насправді стерти можна тільки самі контакти, а не інформацію про дзвінки та повідомлення.

В останніх версіях додаток Messenger при установці на Android запитує доступ до дзвінків та sms окремо. 

У більш ранніх версії Android, наприклад, в Android 4.1, при видачі додатку Facebook доступу до списку контактів він автоматично отримував дозвіл на збір даних про дзвінки й повідомлення. Пізніше в Android API переробили структуру запитів на видачу дозволів, але додатки все одно можуть їх обходити, якщо написані для більш ранніх версій API та вже опубліковані в Google Play.

Зазначають, що Google відключив можливість використовувати стару версію API у жовтні 2017 року: цим місяцем датуються останні записані виклики в файлах користувачів. 

Власники iOS-пристроїв не знайшли записів дзвінків і повідомлень у файлах Facebook. Видання The Verge відзначило, що більшість iOS-додатків не мають доступу до журналу викликів або повідомлень, а додаток Facebook на iOS не може збирати такі дані.

Нагадаємо, компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до даних понад 50 мільйонів користувачів Facebook.

Цукерберг втратив понад $5 млрд через виток даних 50 млн користувачів Facebook.

Журналісти встановили, що Cambridge Analytica займалася збором даних про Донбас на замовлення влади.

Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica. 

Марка Цукерберга запросили до Європарламенту для пояснень ситуацыъ.

В офісах СА  у Лондоні 23 березня провели обшуки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.

Більше про:
# Facebook
Пов`язані новини