Секретар комітету з питань національної безпеки та оборони Іван Вінник не вважає доцільним створення окремої Тимчасової слідчої комісії для розгляду фактів щодо розкрадань в оборонній сфері, викладених у розслідуванні програми «Наші гроші».

Про це він заявив на засіданні комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції 27 лютого, повідомляє кореспондент Громадського.

На думку Вінника, ці питання можна поставити у план роботи вже наявної Тимчасової слідчої комісії з питань корупції у Збройних силах, яку він очолює. Прискорювати розгляд цих питань, на його думку, не доцільно

Депутат Сергій Мельничук також запитав, чому на засіданні немає представників Державної митної служби, адже в розслідуванні йшлося про трафік поза митними пунктами.

Засновник проекту Bihus.info Денис Бігус, який також прийшов на засідання комітету, проанонсував вихід ще двох частин розслідування та подякував, мовляв, не кожному журналісту випадає можливість проанонсувати свій матеріал на

засіданні антикорупційного комітету ВР.

Зазначимо, що на засідання комітету не прийшли керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький та заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, який разом з сином фігурує в розслідуванні Bihus.Info. Начальник департаменту контррозвідки СБУ Олексій Петров попросив провести закрите засідання комітету з питань запобігання і протидії корупції щодо завезення запчастин до військової техніки з Росії, про що йдеться у розслідуванні журналістів програми «Наші гроші».

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав.

На розслідування також відреагували з боку державного концерну Укроборонпром, назвавши його маніпулятивним.

В НАБУ заявили, що відомство проаналізує ці факти та дасть їм оцінку. Також бюро зазначило, що згадані в розслідуванні підприємства вже є об'єктами розслідувань НАБУ, які нині тривають.

Нагадаємо також, що спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» закликала Національну поліцію та Генпрокуратуру негайно розпочати розслідування фактів стеження за журналістами-розслідувачами програм «Схеми» та Bihus.info.

Поділитись: