УКРАЇНА

РПЦ звинуватила Константинополь у «підлості» та пригрозила розривом відносин через «українське питання»

8 вересня, 2018 23:14
УКРАЇНА/РПЦ звинуватила Константинополь у «підлості» та пригрозила розривом відносин через «українське питання»
Зберегти
Вигляд
У Руській православній церкві (РПЦ) заявили, що в діалозі із Вселенським патріархатом щодо надання автокефалії українській церкві «дипломатія вичерпала себе» і пригрозили повним розривом відносин із Константинополем.

У Руській православній церкві (РПЦ) заявили, що в діалозі із Вселенським патріархатом щодо надання автокефалії українській церкві «дипломатія вичерпала себе» і пригрозили повним розривом відносин із Константинополем.

Про це в ефірі російського телебачення повідомив глава синодального відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Іларіон, передає «Интерфакс».

Митрополит наголосив, що в разі отримання українською церквою автокефалії РПЦ розірве відносини з Константинопольським патріархатом.

«Якщо Константинополь доведе (до кінця — ред.) свій підступний план щодо надання автокефалії, це означає, що автокефалію отримає група розкольників. Канонічна церква цю автокефалію не прийме, ми в Руській церкві звісно цю автокефалію не визнаємо. У нас не буде іншого виходу, крім як розірвати відносини з Константинополем», — сказав Іларіон.

Також він нагадав, шо глава РПЦ патріарх Кирило їздив до Константинопольського патріарха Варфоломія для обговорення «українського питання», але останній, на думку РПЦ, вчинив «підло».

«Зовнішньо це була цілком цивілізована, ввічлива та навіть братська бесіда. Але, на жаль, константинопольська сторона не тільки не почула наші аргументи, а навіть вчинила, з нашої точки зори, підло та зрадницьки», — заявив Іларіон.

Нагадаємо, 8 вересня Синод РПЦ оприлюднив заяву через рішенням Константинопольського патріархату призначити у Києві двох екзархів (повірених). Руська церква висловила «рішучий протест і глибоке обурення», а також заявила про «реальну загрозу єдності всього світового Православ'я».

Крім того, РПЦ пригрозила заходами у відповідь, але не повідомлялось, про що конкретно йдеться.

7 вересня у межах підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив двох екзархів в Києві. У Київському Патріархаті привітали це рішення.

В УПЦ МП призначення Вселенським Патріархом екзархів в Україні назвали «грубим порушенням».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Томос для України: все буде добре

Нагадаємо, з 1 по 3 вересня у Стамбулі відбулося загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. На ньому обговорили питання про створення єдиної помісної української церкви.

Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило з власної ініціативи прибув до Стамбула на зустріч з патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив Кирилу, що розглядає питання впровадження автокефалії в Україні.

Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою Томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

Як повідомлялося, в УПЦ МП заявили, що Томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

Нагадаємо також, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини