Рух ЧЕСНО просить Київраду допустити народних депутатів протестувати сенсорні кнопки
Громадський рух ЧЕСНО офіційно звернувся до мера Києва Віталія Кличка та секретаря Київради Володимира Прокопіва з пропозицією надати народним депутатам змогу публічно протестувати роботу сенсорної кнопки на панелі для голосування депутата Київради.
Про це повідомляє рух ЧЕСНО.
Зазначають, що система Рада-4 з сенсорними кнопками унеможливлює кнопкодавство у столичній раді вже чотири роки поспіль, схожа система також вже діє у Вінницькій облраді.
У ЧЕСНО вважають, що це «продемонструє, як працює така система і чи можливе неправомірне втручання в її роботу».
«Народні обранці чомусь сумніваються у безпеці вже наявної сенсорної кнопки. Вважають, нібито цю кнопку можна «обманути» зубочисткою чи жуйкою. Ми хочемо провести публічне тестування для нардепів такої ж кнопки у Київраді, аби розвіяти ці сумніви», — переконана координаторка ЧЕСНО Віта Думанська.
У разі, якщо Київрада погодить захід, рух ЧЕСНО планує запросити на публічне тестування народних депутатів та журналістів.
Згодом у Київській міській раді погодилися з такою пропозицією. Речниця міського голови Оксана Зінов’єва уточнила, що протестувати сенсорні кнопки народних обранців запрошують на наступну сесію Київради.
Нагадаємо, 31 серпня 2019-го спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що в парламенті впровадять голосування за відбитком пальця, аби побороти кнопкодавство, проте терміни реалізації проєкту назвати він не зміг.
10 вересня рух ЧЕСНО повідомив про перший випадок кнопкодавства у новій Верховній Раді. Тоді Конституцію порушив позафракційний депутат, мажоритарник-самовисуванець з Донецької області Олександр Ковальов. Як з'ясувалося згодом, перше кнопкодавство у Верховній Раді 9-го скликання сталося раніше. 3 вересня народний депутат від партії «Слуга Народу» Сергій Литвиненко кнопкодавив за іншого депутата під час голосування за зміни Конституції.
За кілька днів тодішній перший заступник голови фракції «Слуга Народу» Олександр Корнієнко публічно вибачився за дії депутатів, які під час пленарного засідання проголосували чужими картками.
19 грудня Верховна Рада у другому читанні ухвалила закон про кримінальну відповідальність за кнопкодавство. За нього проголосував 261 народний депутат.
15 січня цей закон опублікували в «Голосі України».
- Поділитися: