У Київській міській раді погодилися з пропозицією громадського руху ЧЕСНО допустили народних депутатів протестувати систему Рада-4 з сенсорними кнопками.

Про це hromadske повідомила речниця міського голови Оксана Зінов’єва.

Протестувати сенсорні кнопки народних обранців запрошують на наступну сесію Київради.

«Ми готові запросити спікера парламенту пана Разумкова і народних депутатів, яким буде цікаво, на наступну сесію Київради. І продемонструвати, як працює система для голосування, встановлена у Київраді», — повідомила речниця Віталія Кличка.

На сайті Київради наразі відсутня інформація, на коли запланована наступна сесія. 

Нагадаємо, громадський рух ЧЕСНО офіційно звернувся до міського голови Віталія Кличка та секретаря Київради Володимира Прокопіва з пропозицією надати народним депутатам змогу публічно протестувати роботу сенсорної кнопки на панелі для голосування депутата Київради.

Зазначається, що система Рада-4 з сенсорними кнопками унеможливлює кнопкодавство у столичній раді вже чотири роки поспіль, схожа система також вже діє у Вінницькій облраді.

Нагадаємо, 31 серпня 2019-го спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що в парламенті впровадять голосування за відбитком пальця, аби побороти кнопкодавство, проте терміни реалізації проєкту назвати він не зміг.

10 вересня рух ЧЕСНО повідомив про перший випадок кнопкодавства у новій Верховній Раді. Тоді Конституцію порушив позафракційний депутат, мажоритарник-самовисуванець з Донецької області Олександр Ковальов. Як з'ясувалося згодом, перше кнопкодавство у Верховній Раді 9-го скликання сталося раніше. 3 вересня народний депутат від партії «Слуга Народу» Сергій Литвиненко кнопкодавив за іншого депутата під час голосування за зміни Конституції.

За кілька днів тодішній перший заступник голови фракції «Слуга Народу» Олександр Корнієнко публічно вибачився за дії депутатів, які під час пленарного засідання проголосували чужими картками.

25 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон про позбавлення депутатів виплат, якщо вони без поважних причин пропустили засідання Верховної Ради чи засідання парламентських комітетів, до яких вони входять.

Цей законопроєкт Верховна Рада у другому читанні ухвалила 19 грудня. За нього проголосували 261 народний депутат. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков повернув його з підписом 27 грудня.

15 січня закон про кримінальну відповідальність за кнопкодавство опублікували в «Голосі України».

Поділитись: