Румунія хоче вдвічі збільшити транзит українського зерна — міністр транспорту

Міністр транспорту та інфраструктури Румунії Сорін Гріндеану
Міністр транспорту та інфраструктури Румунії Сорін ГріндеануFacebook / Sorin Grindeanu

Уряд Румунії планує збільшити транзит української агропродукції через Румунію з 2 до 4 мільйонів тонн щомісяця.

Про це повідомив міністр транспорту та інфраструктури Румунії Сорін Гріндеану, передає національне інформагентство Agerpres.

Цю заяву Гріндеану зробив після того, як Румунія та представники США, Європейського Союзу й Молдови 11 серпня обговорили альтернативні маршрути транспортування зерна з України.

«Ми погодилися, що український експорт зерна має бути прискорений у контексті нещодавніх атак, про які ми всі знаємо останніми тижнями на українські порти Рені та Ізмаїл», — сказав міністр.

Так, під час зустрічі обговорювали експорт за наземними й залізничними шляхами, а також морем. Він зауважив, що якщо розглядати річку Дунай як транспортний маршрут, то Сулінський канал — єдиний життєздатний водний шлях у цьому разі, тож його важливо оптимізувати.

Зрив «зернової угоди»

17 липня росія офіційно виступила проти продовження «зернової угоди». Президент Володимир Зеленський повідомив, що власники кораблів готові продовжувати постачання без росії. Він надіслав листи турецькому лідерові Реджепу Таїпу Ердогану та генсеку ООН із пропозицією продовжити роботу «зернової угоди» або її аналога в тристоронньому форматі.

Згодом Міноборони росії заявило, що у зв'язку з припиненням «зернової ініціативи» окупанти з 20 липня будуть розглядати всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря до українських портів, як «потенційні перевізники вантажів військового призначення».

Українське Міноборони дало дзеркальну відповідь: заявило, що всі судна, які рухаються до морських портів рф та тимчасово окупованих українських портів, розглядатимуться як перевізники воєнних вантажів «з усіма відповідними ризиками».

Президент росії володимир путін обіцяв африканським країнам замінити українське зерно та забезпечити безоплатне доставлення. Утім, представники Африканського Союзу закликали відновити «зернову угоду», яка дозволяла експортувати українську продукцію морем.

Тим часом росія регулярно атакує портову інфраструктуру України. За даними МЗС, за перші 9 днів після зриву зернової ініціативи росія своїми обстрілами знищила 180 тисяч тонн українського зерна.