Генеральний прокурор Руслан Рябошапка звільнив з посади Анжелу Стрижевську, заступницю генпрокурора, яка працювала у відомстві за Юрія Луценка.

Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

«Генеральний прокурор Руслан Рябошапка, керуючись статтею 9 Закону України «Про прокуратуру», 18 вересня 2019 року підписав наказ про звільнення з посади заступника Генерального прокурора А. Стрижевської», — йдеться у повідомленні.

Раніше в ГПУ заявили про знайдену прослушку в кабінеті Стрижевської. Директор НАБУ Артем Ситник заперечив несанкціоноване прослуховування заступниці генпрокурора його відомством.

Нагадаємо, в червні 2018-го проект «Слідство.Інфо» оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що заступники генпрокурора Євгеній Єнін та Анжела Стрижевська таємно зустрічались з екс-міністром енергетики Едуардом Ставицьким. У матеріалі журналістів йшлося про те, що нинішні посадовці в Україні можуть допомагати колишнім чиновникам часів Януковича уникнути покарання.

Ставицького в Україні звинувачують у зловживаннях у процесі відчуження землі. Зустріч заступників генпрокурора зі Ставицьким могла бути спробою схилити Едуарда Ставицького до угоди зі слідством. Проте така угода укладається лише за офіційною процедурою і передбачає певні умови.

Метою зустрічі нібито була домовленість прокуратури з Едуардом Ставицьким про перекваліфікацію справи.

«Слідство.Інфо» має у розпорядженні аудіозапис розмови заступників генпрокурора зі Ставицьким та його адвокатами.

Сам Ставицький заявив, що зустрічався з представниками ГПУ «багато разів». Прокурори також підтвердили цю зустріч.

У Генпрокуратурі назвали спробою дискредитації оприлюднені журналістами докази таємної зустрічі прокурорів в Ізраїлі з Едуардом Ставицьким.

Начальник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк повідомив, що Єнін та Стрижевська не були прокурорами у справі Ставицького до листопада 2016 року. 

Поділитись: