УКРАЇНА

Саакашвілі після виборів президента Грузії планує повернутися на батьківщину

3 квітня, 2018 11:38
УКРАЇНА/Саакашвілі після виборів президента Грузії планує повернутися на батьківщину
Зберегти
Вигляд
Екс-президент Грузії Михеіл Саакашвілі планує після президентських виборів у республіці повернутися на батьківщину для боротьби з чинною владою.

Екс-президент Грузії Михеіл Саакашвілі планує після президентських виборів у республіці повернутися на батьківщину для боротьби з чинною владою.

Про це він сказав у відеозверненні, опублікованому його партією «Рух нових сил», передає «Інтерфакс-Україна».

«Сьогодні економічне становище в Грузії катастрофічне. Причина — в розгулі мафії, очолюваної Іванішвілі (мільярдер, колишній прем'єр-міністр Грузії Бідзіна Іванішвілі — ред.). Він робить те, що робив в Росії, за допомогою декількох банків зробив кожну грузинську сім'ю боржником», — заявив він.

За його твердженням, протягом останніх шести років прибуток банків в Грузії зріс у шість разів, сягнувши майже 1 мільярда ларі ($420 млн).

«Ми покінчимо з цією мафією, після чого в першу чергу будуть підвищені пенсії та зарплати вчителям і поліцейським», — зазначив він, додавши, що має намір зайнятися зміною влади в Грузії.

Раніше Касаційний адміністративний суд Верховного Суду України відмовив адвокатам екс-президента Грузії, лідера «Руху нових сил» Міхеїла Саакашвілі у забезпеченні участі президента України Петра Порошенка у процесі з розгляду скарги на указ про позбавлення Саакашвілі громадянства України.

12 березня Генеральна прокуратура підтвердила, що призупинила кримінальне провадження стосовно лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі.

Перебуваючи в Україні, Саакашвіл був фігурантом у трьох кримінальних провадженнях, які розслідують українські правоохоронці. 

Перша справа була пов’язана з організацією акцій протесту і так званими «грошима Курченка». Безпосередньо щодо цієї справи його й допитували в СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖСтатус Саакашвілі: що політик робитиме в Польщі та чи повернеться він в Україну?

Раніше суд оголосив перерву в розгляді позову лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі до президента України Петра Порошенка щодо незаконності указу про позбавлення екс-президента Грузії українського громадянства до 16 лютого.

12 лютого 2018 року Міхеїла Саакашвілі затримали у Києві. Згодом прикордонники повідомили, що його повернули до країни попереднього перебування, тобто, до Польщі за процедурою реадмісії. Через два дні політик заявив, що отримав посвідчення особи в Нідерландах.

Згодом екс-президенту Грузії заборонили в'їзд в Україну на 3 роки — до 13 лютого 2021 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дав і взяв: чому Порошенко позбавив громадянства Саакашвілі

Пов`язані новини