УКРАЇНА

Саакашвілі про «грузинських снайперів» на Майдані: Я не буду коментувати цю дурницю

20 лютого, 2018 21:50
УКРАЇНА/Саакашвілі про «грузинських снайперів» на Майдані: Я не буду коментувати цю дурницю
Зберегти
Вигляд
Лідер партії «Рух нових сил» Міхеіл Саакашвілі, якого депортували з України до Польщі, заявив, що версія про «грузинських снайперів» на Майдані у 2014 році — «дурниця» і він не буде її коментувати.

Лідер партії «Рух нових сил» Міхеіл Саакашвілі, якого депортували з України до Польщі, заявив, що версія про «грузинських снайперів» на Майдані у 2014 році — «дурниця» і він не буде її коментувати.

Про це Саакашвілі повідомив в ефірі Громадського.

Політик зазначив, що у 2013-2014 роках дійсно був на Майдані. «Я дійсно був на Майдані, я приїхав (у 2014 році, — ред. ) не зважаючи на заборону Януковича. Я приїхав разом з європейськими парламентарями», — сказав він.

За його словами, він виконував роль радника опозиції.

Відповідаючи на питання журналіста, чи дійсно були під час Революції Гідності на Майдані «грузинські снайпери» та чи віддавав він їм накази, Саакашвілі сказав: «На це безглузде питання я не буду відповідати... Це дурниця, це серйозно коментувати не можна».

Водночас Саакашвілі заявив, що готовий приїхати до Україні, якщо правоохоронці організують для нього допит щодо снайперів.

«Що стосується допиту, я готовий відповідати у будь який момент, я готовий приїхати», — сказав він.

Перебуваючи в Україні, Саакашвіл був фігурантом у трьох кримінальних провадженнях, які розслідують українські правоохоронці. Одна із справ стосувалась так званих «грузинських снайперів» у розстрілах на Майдані, у ній Саакашвілі проходить свідком.

Йшлось про те, що під час подій на Майдані у 2014 році в Києві перебувала і працювала так звана «група снайперів з Грузії». Відповідний фільм оприлюднив італійський інтернет-портал Gli Occhi Della Guerra. На відео італійські журналісти нібито беруть інтерв'ю трьох грузинських снайперів на Майдані. Вони стверджують, що нібито їх направив до Києва Саакашвілі.

Сам Саакашвілі так коментував цей фільм раніше:  «Ніяких грузинських снайперів немає, є російські актори, ГРУ-шники або інші шпигуни. А італійський канал, з подачі російської пропаганди, зробив про це сюжет. Після цього в Україні перевіряють ці факти і витрачають ресурси на перевірку фактів російської пропаганди», — сказав тоді Саакашвілі.

13 лютого суд мав допитати Саакашвілі у справі розстрілів на Інститутській, зокрема, й щодо так званих грузинських снайперів.

12 лютого Міхеіла Саакашвілі затримали у Києві. Згодом прикордонники повідомили, що його повернули до країни попереднього перебування, тобто, до Польщі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи були «грузинські снайпери» на Майдані?

Пов`язані новини