Саакашвілі про сварку з Аваковим: Я збираюся працювати, а не конфліктувати

Колишній президент Грузії та ексглава Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі запевняє, що не має наміру ні з ким конфліктувати в Кабміні, якщо його призначать віце-прем'єром.

Про це сам Саакашвілі сказав у коментарі для НВ.

Журналіст поцікавився, як Саакашвілі буде працювати в одному уряді з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, з яким раніше мав гучну сварку.

«Міністр МВС — це номенклатура президента. Віце-прем'єр з реформ не перетинається з міністром МВС у своїй роботі. Це зовсім різні напрямки. Та й зараз дуже складна ситуація, конфлікти можуть тільки її погіршити. Я збираюся працювати, а не конфліктувати», — зазначив Саакашвілі

«Зараз, коли на Україну насувається щось недобре і ми не знаємо, з якими наслідками країна вийде після коронавірусу, для конфліктів точно не час», — додав він.

Нагадаємо, у грудні 2015 року, між міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим та Міхеілом Саакашвілі, який тоді ще був главою Одеської облдержадміністрації, трапилася перепалка на засіданні Нацради реформ. Під час сварки Аваков перейшов на крик зі словами «Забирайся з моєї країни» і кинув у Саакашвілі склянкою з водою.

Нещодавно президент Володимир Зеленський запропонував колишньому президенту Грузії й ексглаві Одеської ОДА Міхеілу Саакашвілі стати віцепрем'єром з питань реформ. Сам Саакашвілі назвав це «великою честю». За призначення Саакашвілі ще має голосувати Верховна Рада.

Нагадаємо, 26 липня 2017-го тодішній президент Петро Порошенко припинив громадянство Саакашвілі. Жодних заяв стосовно цього ні президент, ні співробітники адміністрації тоді не робили.

У вересні 2017 року Саакашвілі незаконно перетнув державний кордон Польщі та України, у зв’язку з чим йому заборонили в’їзді в Україну до 2021 року.

У грудні 2017-го Саакашвілі, як лідер партії «Рух нових сил», організував в центрі Києва кілька протестів. Тоді співробітники СБУ та ГПУ затримали його на даху будинку у Києві. Утім, доставити в СІЗО не змогли — його соратники спочатку заблокували автівки силовиків, а відтак буквально вирвали політика в них із рук.

12 лютого 2018 року Саакашвілі все ж затримали у Києві. і повернули до країни попереднього перебування, тобто до Польщі, за процедурою реадмісії. За два дні політик заявив, що отримав посвідчення особи в Нідерландах.

Перебуваючи в Україні, Саакашвілі був фігурантом у трьох кримінальних провадженнях, які розслідують українські правоохоронці. Перша справа була пов’язана з організацією акцій протесту і так званими «грошима Курченка». Безпосередньо щодо цієї справи його допитували в СБУ.

28 травня 2019-го, президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі громадянство України. 29 травня він вже повернувся в Україну.

7 жовтня 2019-го Головна військова прокуратура розпочала кримінальне провадження за заявою колишнього президента Грузії та ексочільника Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі про викрадення і насильницькі дії стосовно нього, а також незаконне переміщення через державний кордон України до Польщі 18 лютого 2018 року.

А 7 лютого 2019-го Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру у перевищенні влади або службових повноважень колишнім керівникам підрозділів Державної прикордонної служби через видворення Саакашвілі за межі України.