Екс-президент Грузії та лідер партії «Рух нових сил» Міхеіл Саакашвілі звернеться до суду, якщо Центральна виборча комісія відмовиться реєструвати його кандидатом у депутати Верховної Ради.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

За законом, балотуватися у народні депутати можуть тільки ті громадяни України, які постійно проживали на території України протягом останніх п’яти років перед виборами. Як відомо, Саакашвілі не був в Україні після того, як його позбавили громадянства й видворили з країни (з лютого 2018-го по травень 2019 року). 

Саакашвілі вважає, що його відсутність можна розцінювати як вимушену, бо вона була з поважних причин. Однак він не вважає її перешкодою для того, аби йти у Раду.

«Президент України Зеленський скасував указ свого попередника і визнав, що це було незаконно. Якщо це було незаконно, то моя відсутність теж була незаконною. Якщо вона незаконна, то вона поважна. Тобто, якщо ЦВК не буде мене реєструвати, я сподіваюся, що суд це питання вирішить», — сказав він.

Саакашвілі пообіцяв виконати рішення суду, якщо ЦВК відмовить йому в реєстрації і суд визнає таке рішення законним.

Зараз Саакашвілі — номер один у списку «Руху нових сил».

Нагадаємо, партія Саакашвілі вела переговори про можливе об'єднання на виборах з політсилами Анатолія Гриценка та Віталія Кличка, але у підсумку вирішила не створювати з ними альянс.

Як відомо, 28 травня президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі громадянство України. 29 травня він вже повернувся в Україну.

Саакашвілі заявив, що не має жодних політичних амбіцій, а вже наступного дня стало відомо, що його політична партія «Рух нових сил» балотуватиметься на дострокових виборах у парламент, які відбудуться 21 липня 2019 року.

Політолог Володимир Фесенко вважає, що нинішні політичні лідери в Україні не захочуть брати Саакашвілі до себе в команду, тому що він може із союзника перетворитися на конкурента.

Поділитись: