У Польщі, яка разом з Україною виступає проти будівництва російського трубопроводу «Північний потік-2», вважають, що санкції США цей трубопровід не зупинять.

Про це повідомив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький напередодні зустрічі канцлерки Німеччини Ангели Меркель та президента Росії Володимира Путіна, передає DW.

«(Санкції можуть) затягнути, але не припинити будівництво трубопроводу... Для Польщі було би, звісно, найкраще, якби будівництво «Північного потоку-2» взагалі ніколи не починалося», — повідомив Моравецький.

Він також додав, що Москва не повинна мати можливості «шантажувати Європу припиненням постачання газу», які їй надало б будівництво ще одного трубопроводу для постачання свого газу є ЄС.

21 грудня компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід, оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.

Добудувати газопровід в обхід санкцій США могли б російські кораблі, однак єдине судно, спроможне на це, знаходиться на Далекому Сході Росії. Для того, щоб відновити будівництво «Північного потоку-2» цьому кораблю потрібно пливти до данських вод близько 2 місяців. Попри це, у Німеччині очікують на завершення будівництва у другій половині 2020 року.

20 грудня президент США Дональд Трамп підписав Закон про національний оборонний бюджет на 2020 рік, який, серед іншого, передбачає санкції проти компаній, що будують російський газопровід «Північний потік-2».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile