Санкції США, спрямовані на блокування будівництва російського газопроводу «Північний потік-2», можуть з’явитися в Законі про дозвіл на державну оборону (National Defense Authorization Act), який визначає фінансування американського оборонного сектора.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на два джерела, які ознайомилися з текстом законопроєкту.

За даними видання, санкції будуть направлені проти суден, які займаються прокладанням газопроводу, а також керівників компаній, яким ці судна належать. Останнім можуть обмежити видачу віз та заблокувати фінансові операції, пов’язані з американським майном чи іншими активами.

Джерело в Сенаті від Республіканської партії повідомило Bloomberg, що санкції матимуть на меті затримку чи й повну зупинку будівництва «Північного потоку-2».

Проєкт Закону про дозвіл на державну оборону цього року вноситимуть сенатор-республіканець Тед Круз та сенаторка від Демократичної партії Джин Шахін. Передбачається, що Конгрес (американський парламент) проголосує за законопроєкт до 20 грудня, коли в американських конгресменів почнеться перерва на різдвяні та новорічні свята.

Це вже не вперше в ЗМІ з’являється інформація про можливе включення санкцій проти «Північного потоку-2» до американського законопроєту про національну оборону. Так, наприкінці листопада про це повідомило видання Defense News із посиланням на голову комітету Сенату США із закордонних справ Джима Ріша. Видання Bild із посиланням на власні джерела стверджувало, що американські санкції проти російського газопроводу можуть проголосувати до 25 грудня.

Уряд Росії очікує на запуск «Північного потоку-2» у середині 2020 року.

Зазначимо, що у разі запуску «Північного потоку-2» Росія зможе повністю відмовитися від транзиту свого газу через Україну.

Наразі між Нафтогазом та Газпромом діє угода, в межах якої Газпром постачає газ через українську ГТС до Європи. Однак термін цієї угоди спливає 31 грудня 2019 року, що надасть можливість Росії перекрити «трубу» вже з 1 січня 2020 року, адже нової угоди про транзит все ще не уклали.

Раніше дозвіл на будівництво «Північного потоку-2» надала Данія. Вона стала останньою країною, через води якої мають прокласти трубопровід, яка надала на це дозвіл. Це рішення данського уряду вже оскаржили. Водночас у ЄС схвалили оновлене газове законодавство, яке може змусити Газпром обмежити потужність «Північного потоку-2» після запуску.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile