Міський голова Одеси Геннадій Труханов (у центрі)
Фото:

Громадське

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький подав апеляційну скаргу на вирок, яким 9 липня було виправдано мера Одеси Геннадія Труханова у кримінальній справі про незаконне заволодіння коштами під час купівлі одеською міськрадою за завідомо завищеною ціною будівлі збанкрутілого заводу «Краян».

Про це повідомили у прес-службі САП.

У скарзі просять скасувати «необґрунтований виправдувальний вирок» і ухвалити новий, згідно з яким визнати Труханова та інших фігурантів справи винними та призначити покарання, зазначене прокурорами у судових дебатах.

На переконання САП, під час судового розгляду кримінального провадження судді ухвалювали рішення поспіхом, що прямо вплинуло на вирок.

Зокрема, за підрахунками САП, після судових дебатів судді перебували у нарадчій кімнаті менше, ніж зачитували вирок, зумівши за три робочі дні оцінити близько сотні томів доказів і написати понад 370 сторінок вироку.

«Лишень аналізом змісту самого вироку встановлено достатньо підстав для його скасування (неповнота судового розгляду, невідповідність висновків суду фактичним обставинам, істотне порушення вимог кримінального процесуального закону)», — заявили у Спеціальній антикорупційній прокуратурі.

Справа Краяну

Спеціалізована антикорупційна прокуратура звинувачує мера Одеси і кількох посадовців міськради та підприємців у тому, що вони протягом липня-грудня 2016 року заволоділи значними коштами місцевого бюджету при придбанні за завищеною ціною будівлі збанкрутілого одеського заводу «Краян» для «Нової мерії».

На початку 2016 року холдингова компанія-власник заводу «Краян» продає комплекс литовській компанії «Uab Naster» за 3,8 мільйона гривень. Через півроку нерухомість перепродають за 11,5 млн «Девелопмент еліт», як була створена за день до операції. Саме у цієї компанії Одеська міськрада і придбала завод за 185 мільйонів грн у 2016 році. При цьому експертиза встановила орієнтовну вартість будівлі на рівні 34 — 92 млн грн (залежно від підходу до оцінки майна).

«Сплачені кошти ймовірно планували легалізувати через підприємство з ознаками фіктивності, засновник та керівник якого, як встановило слідство, нині проживає на непідконтрольній території Луганської області», — повідомили у Національному антикорупційному бюро.

Сторона обвинувачення просила суд визнати Труханова винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України і засудити до 12 років позбавлення волі, а віце-міського голову Павла Вугельмана і представника ТОВ Valton Group Ігоря Кравченка — до 11 років. По 10 років ув'язнення прокурори просили і для голови профільної комісії одеської міськради Василя Шкрябая, керівника департаменту комунальної власності міськради Олексія Спектора, його заступника Володимира Радіонова та директора ТОВ «Девелопмент еліт» Петра Загодіренка, а для оцінювача вартості будівлі Галини Богданової — 7 років.

Справа слухалася в суді понад півроку.

Нагадаємо, Малинівський райсуд Одеси виправдав Труханова у справі про незаконне заволодіння коштами під час купівлі одеською міськрадою за завідомо завищеною ціною будівлі збанкрутілого заводу «Краян». Також виправдали інших фігурантів справи.

Поділитись: