Учасники інвестиційної конференції в Саудівській Аравії, 23 жовтня 2018 року. Наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман Аль Сауд (третій ліворуч), король Йорданії Абдалла II (другий ліворуч), заступник прем'єр-міністра Ефіопії Демеке Мекононен Хассен (четвертий ліворуч)
Фото: EPA-EFE/FARES GHAITH
Влада Саудівської Аравії, а також приватні компанії підписали контракти в енергетичній та інфраструктурній сферах на 50 мільярдів доларів протягом першого дня інвестиційної конференції, попри міжнародний скандал із вбивством саудівського журналіста.

Зокрема, контракти підписали енергетична компанія Total, компанії Hyundai, Norinco та інші. Угоди передбачають розвиток родовищ з видобутку цинку та міді, будівництво в Саудівській Аравії нафтопереробного заводу, а також будівництво високошвидкісної траси.

Зазначається, що інвестиційна конференція в Саудівській Аравії відбулась на тлі розслідування вбивства турецького журналіста The Washington Post Джамаля Хашогджі. Зокрема, з цих міркувань конференцію бойкотувала голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

Напередодні президент Туреччини заявив, що вбивство журналіста готувало близько 15 осіб.

Раніше Reuters повідомило, що глава ЦРУ вилетіла до Туреччини для розслідування вбивства журналіста Хашогджі.

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена.

Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашогджі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі вбили в консульстві у Стамбулі, проте заперечувала свою причетність до цього. Президент США Дональд Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії заявив, що в Ер-Ріяді не знають деталей вбивства журналіста Джамаля Хашогджі в саудівському консульстві у Стамбулі і не знають, де його тіло. Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Німеччина не буде експортувати зброю до Саудівської Аравії, доки доля вбитого журналіста Джамаля Хашогджі лишається невідомою.

Велика Британія, Франція та Німеччина звернулися до Саудівської Аравії з вимогою терміново роз’яснити обставини смерті журналіста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись: