Саудівська компанія Salic придбала сільськогосподарської техніки для українського агрохолдингу «Мрія» на 2,3 мільйона доларів. Водночас там планують збільшити обсяг інвестицій в Україну протягом року у декілька разів.

«Це — перша із запланованих поставок техніки для об’єднаного агрохолдингу CFG/«МРІЯ» у цьому році. Спільний інвестор — SALIC UK Ltd — має намір спрямувати на оновлення технічного парку CFG/«МРІЇ» протягом 2019 року кілька десятків мільйонів доларів, щоб забезпечити подальшу ефективну діяльність об’єднаної компанії», — повідомляють в українському агрохолдингу.

12 вересня 2018 року стало відомо, що саудівська компанія придбала один з найбільших агрохолдингів України. Там планували інвестувати в придбаний агрохолдинг до 150 мільйонів доларів за 2 роки.

«МРІЯ Агрохолдинг» — велика агропромислова компанія України. Володіє шостим за розміром земельним банком в Україні. Заснована 1992 року. Обробляє близько 165 тис. гектарів землі в Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській і Рівненській областях.

Як зазначається, агрохолдинг напередодні завершив процес реструктуризації заборгованості розміром 1,1 мільярд доларів перед BNP Paribas SA та Credit Agricole SA.

Нагадаємо, в серпні 2014 року «Мрія» не змогла розрахуватися з кредиторами за поточними зобов'язаннями і оголосила дефолт. 

Напередодні зазначалося, що Мінагрополітики покращило прогноз врожаю та експорту зернових.

Раніше у Bloomberg повідомляли, що через засуху у Східній Європі скоротиться обсяг врожаю, а світові ціни на зернові значно зростуть.

Також повідомлялось, що український експорт зернових у 2017-2018 роках склав 6,4 мільярди доларів. Найбільшим ринком збуту пшениці для України став Єгипет.

Також прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пропонував збільшити долю сільського господарства у ВВП України до 25%.

Поділитись: