Народна депутатка Надія Савченко звернулася до президента Порошенка з проханням звільнити генпрокурора Юрія Луценко.

Народна депутатка Надія Савченко звернулася до президента Порошенка з проханням звільнити генпрокурора Юрія Луценко.

Про це вона повідомила у Facebook.

Савченко подала Порошенку скаргу, в якій заявила про порушення генпрокурором презумпції невинуватості щодо неї, а також присяги прокурора.

Так, депутатка просить президента подати до Ради письмове подання про згоду на звільнення Луценка з посади генпрокурора, а після отримання згоди — звільнити його.

Також Савченко подала до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів дисциплінарну скаргу на Луценка. Депутатка просить комісію притягти генпрокурора до відповідальності.

«Якщо прокурор дозволяє собі своїми заявами визначати винуватість особи замість суду, він підміняє собою законний вирок суду і ставить себе над судовою гілкою влади», — заявила вона.

Нагадаємо, що генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідчі ГПУ мають докази того, що депутатка Савченко планувала теракт у залі Верховної Ради. 

Після звинувачення Генпрокуратури у намірі влаштувати теракт у парламенті народна депутатка Надія Савченко запропонувала допитати її на поліграфі.

Рада одразу ж виключила депутатку Надію Савченко з комітету з питань національної безпеки і оборони. 16 березня Регламентний комітет Ради отримав подання ГПУ на арешт Савченко.

Раніше Савченко прийшла на допит до СБУ та дала брифінг. Депутатка на брифінгу заявила, що бачила, як спікер парламенту Парубій заводив снайперів у готель «Україна». Згодом вона попросила вибачення в Парубія та заявила, що то був Пашинський.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile