Президент України Володимир Зеленський під час брифінгу в Києві, 27 червня 2019 року
Фото:

Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Президент України Володимир Зеленський обурився, що питання звільнення полонених українців глава політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктор Медведчук підняв саме перед виборами.

Під час брифінгу 27 червня Зеленський заявив: «Я не розумію, чому у нас повинні бути посередники. Він знає моє ставлення до цього питання, це дуже важливе питання — чому піднімається питання про повернення полонених, чому піднімається питання припинення війни з його боку лише під вибори? Запитуйте його», — сказав Зеленський. 

Президент додав, що жодного разу в житті не спілкувався з Медведчуком.

27 червня у Медведчука анонсували звільнення чотирьох полонених з окупованого Донбасу. Один із лідерів «Опозиційної платформи — За життя» Вадим Рабінович заявив, що в Мінську відбудеться передача полонених з самоназваних «ЛНР» і «ДНР». Більше того, Медведчук зустрівся із ватажками самоназваних республік, брифінг яких транслював підконтрольний Медведчуку телеканал 112.

Раніше Євген Марчук, який входив до Тристоронньої контактної групи до 19 травня, повідомив, що Росія не встановила місця утримання 80 зі 127 українців, які перебувають в полоні на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей для обміну «всіх на всіх».

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язні, 27 з яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: