Служба безпеки України оприлюднила свідчення 435 колишніх заручників про факти збройної агресії РФ і тортур на Донбасі. Глава спецслужби Василь Грицак передав ці бюлетені спеціальному представнику державного департаменту США у справах України Курту Волкеру.

Служба безпеки України оприлюднила свідчення 435 колишніх заручників про факти збройної агресії РФ і тортур на Донбасі. Глава спецслужби Василь Грицак передав ці свідчення спеціальному представнику державного департаменту США у справах України Курту Волкеру.

Про це повідомили у прес-службі СБУ.

«Розповіді ще 42 колишніх заручників, яких незаконно утримували бойовики в нелюдських умовах і катували від 189 до 1083 діб, оприлюднено на сторінках чергового інформаційного бюлетеня. Це вже шосте документальне видання, підготовлене за результатами опитування співробітниками спецслужби звільнених українських громадян», — зазначили у відомстві.

На сьогодні збірки містять фрагменти інтерв’ю із 435 свідками злочинів російських терористичних угруповань.

На основі свідчень СБУ ідентифікувала особистості шести бойовиків, які особисто знущалися з захоплених українських військових та цивільних.

Встановлених зловмисників розшукують правоохоронні органи для притягнення до кримінальної відповідальності, одного з них на прізвисько «Крутий» український суду вже засудив до 10 років позбавлення волі.

«Служба безпеки України продовжує збирати та оприлюднювати свідчення щодо збройної агресії російських військ проти України, а також про факти фізичного насильства і знущань над українськими громадянами в катівнях на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей», - додали у прес-службі.

16 травня Порошенко обговорив з Волкером ситуацію на Донбасі.

Раніше Волкер заявив, що пропозиція Росії щодо миротворців на Донбасі посилить поділ України.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко заявив, що у миротворчій місії на Донбасі готові взяти участь понад 40 країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі

Раніше повідомлялось, що Туреччина підтримала введення миротворців ООН на Донбас.

Раніше Порошенко заявив, що Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі. Втім, для цього, за його словами, треба лише «дотиснути Росію».

В МЗС України повідомляли, що миротворці мають поступово перебрати весь контроль на Донбасі.

У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО, та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

Поділитись: