Служба безпеки України розглядає версію про можливу диверсію на складах боєприпасів Міністерства оборони, що поблизу селища Дружба Чернігівської області.

Служба безпеки України розглядає версію про можливу диверсію на складах боєприпасів Міністерства оборони, що поблизу селища Дружба Чернігівської області.

Про це повідомила прес-служба СБУ.

Зазначають, що версій є кілька, зокрема — можлива диверсія.

«Правоохоронці перевіряють кілька версій, зокрема, Служба безпеки України у рамках своєї компетенції відпрацьовує версію про можливу диверсію», — вказує СБУ.

Заступник начальника генштабу Родіон Тимошенко на брифінгу 9 жовтня заявив, що чергові на постах підтверджують «факти вибухів, тобто підриву» у чотирьох місцях арсеналу.

«Чергові на постах підтверджують факт вибухів, тобто підриву, в чотирьох місцях арсеналу — при цьому в різних місцях арсеналу — внаслідок чого виникла пожежа», — заявив Тимошенко.

У Гештабі заявили, що пожежею охоплено не більше 10% території шостого арсеналу Міністерства оборони, що поблизу селища Дружба Чернігівської області.

Після  вибухів на шостому арсеналі Міністерства оборони, що поблизу селища Дружба Чернігівської області, за медичною допомогою звернулися 63 людини у зв’язку з поганим самопочуттям через задимленість.

Станом на 9 ранку інтенсивність вибухів на 6 арсеналі Міністерства оборони, що поблизу селища Дружба Чернігівської області, зменшилася

Військова прокуратура Центрального регіону розпочала кримінальне провадження за фактом вибухів на території 6 арсеналу Міністерства оборони. Стаття — недбале ставлення до військової служби.

О 8 ранку Генеральний штаб ЗСУ заявив про відсутність постраждалих і поранених унаслідок вибухів на складі боєприпасів поблизу селища Дружба Чернігівської області.

Станом на 7 годину ранку на складі боєприпасів, що поблизу селища Дружба Чернігівської області, щосекунди стається 2-3 вибухи.

Близько 3:40 ночі 9 жовтня повідомили про вибухи на території складу боєприпасів поблизу селища Дружба Ічнянського району Чернігівської області. Евакуювали близько 10 тисяч людей.

О 4:22 закрили повітряний простір у радіусі 20 кілометрів. Призупинили рух залізничного та автомобільного транспорту.

Нагадаємо, увечері 26 вересня 2017 року в місті Калинівка за 20 кілометрів від Вінниці сталися вибухи на складах із боєприпасами та зброєю.  Вибухи почалися на складах 48 арсеналу військової частини А1119.

За попередніми даними, унаслідок вибухів поранено двоє людей. У місцевій ОДА повідомили, що від вибухів боєприпасів у селах  пошкоджені близько 2000 будинків. Піротехніки виявили 998 вибухонебезпечних предметів.

Експертиза визначила, що вибухи у Калинівці почались всередині складу зі зброєю.

Начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що вибухи на складах зброї мають ознаки цілеспрямованих диверсій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заграва в небі, пожежі та евакуація: очевидці про вибухи боєприпасів під Вінницею

Військова прокуратура заявила, що причиною вибухів на військовому арсеналі боєприпасів у Калинівці Вінницької області стало недотримання вимог суворого пропускного режиму. Одного з офіцерів притягнули до відповідальності та оштрафували на понад 2 тисячі гривень.

 

 

Поділитись: