Служба безпеки України та Держбюро розслідувань відмовили народному депутату Володимиру В'ятровичу у відкритті кримінальної справи щодо державної зради другого президента України Леоніда Кучми та глави Офісу президента Андрія Єрмака. Приводом цього стали підписані у Мінську домовленості про створення Консультативної ради за участі представників України та бойовиків так званих «Л/ДНР».

Про це депутат повідомив у Facebook.

Так, В'ятрович вимагав від ДБР відкрити кримінальну справу за фактом держради Єрмака та Кучми, розслідувати причетність інших посадовців, зокрема президента Зеленського, до цього злочину, та вжити заходів для припинення злочинних дій.

«Днями отримав від ДБР відповідь, що слідчий відмовив у внесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за вказаним фактом», — зазначив депутата, додавши, що відмова незаконна.

В'ятрович наголосив, що від СБУ також отримав відмову «як з ДБР, як під копірку». Він зазначив, що буде «вчити жити у правовій державі через суд, якщо потрібно — не через один».

Раніше учасники Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України у Мінську підписали домовленості про створення Консультативної ради за участі представників України та бойовиків так званих «Л/ДНР». Росія, Німеччина, Франція та ОБСЄ будуть у статусі гарантів-спостерігачів.

Втім, під час чергового засідання Тристоронньої контактної групи, яке відбулося 26 березня у форматі відеоконференції, не підписували жодних документів.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак, який і представляв України на переговорах, запевняє, що створення такої ради не означає визнання так званих «ЛНР» і «ДНР».

Проте десятки депутатів з владної фракції «Слуга Народу» звернулись до президента Володимира Зеленського із закликом не вести прямі переговори з бойовиками і не погоджувати цю Консультативну раду.

Поділитись: