Війна / Донбас

СБУ видворила з України білоруського політолога через «антиукраїнську пропаганду»

СБУ
Війна/Донбас/СБУ видворила з України білоруського політолога через «антиукраїнську пропаганду»
Зберегти
Вигляд
lead
Служба безпеки України 2 січня видворила з країни громадянина Білорусі, політолога Павла Казарницького через «поширення антиукраїнської пропаганди». Також йому заборонили в’їзд в Україну на три роки.

Як повідомляє прес-служба СБУ, Казарницький проживав в Україні нелегально.

«Оперативники спецслужби встановили, що іноземець публічно розповсюджував фейкову інформацію. Зокрема, під час виступів на деяких телевізійних каналах він ставив під сумнів визнані міжнародною спільнотою докази присутності військ країни-агресора на тимчасово окупованих територіях нашої держави. Також П. Карназицький неодноразово публікував антиукраїнські матеріали на медіа-ресурсах, підконтрольних терористичним організаціям «ДНР» та «ЛНР», — наголосили у відомстві.

Очільник СБУ Василь Грицак зазначив, що після обмеження в’їзду для громадян Росії спецслужби РФ «все частіше залучають до провокацій іноземців».

«Діяльність подібних проплачених Росією пропагандистів становить загрозу не тільки національним інтересам України, але й суперечить законодавству країн їх походження», — сказав він.

Нагадаємо, 30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Обмеження запровадили після введення воєнного стану, який запроваджували у 10 областях терміном на 30 днів після захоплення Росією українських суден з моряками у Керченській протоці.

На засіданні Ради нацбезпеки та оборони 26 грудня президент Петро Порошенко оголосив про припинення воєнного стану. Водночас обмеження в’їзду для чоловіків із Росії віком 16-60 років залишились в силі.

Більше про:
# СБУ
Пов`язані новини