УКРАЇНА

СБУ зірвала усі операції агентів під прикриттям НАБУ — Ситник

1 грудня, 2017 15:06
УКРАЇНА/СБУ зірвала усі операції агентів під прикриттям НАБУ — Ситник
Зберегти
Вигляд
Служба безпеки України зірвала усі операції агентів під прикриттям Національного антикорупційного бюро України.

Служба безпеки України зірвала усі операції агентів під прикриттям Національного антикорупційного бюро України. Водночас, агентурна мережа НАБУ не викрита. 

Про це заявив директор Бюро Артем Ситник.

За його словами, зрив операції НАБУ по боротьбі з корупцією в Державній міграційній службі було метою СБУ та Генеральної прокуратури. 

«Можливо, хтось мститься за якісь кримінальні переслідування, або просто поставлене завдання першими керівниками держави зруйнувати Антикорупційне бюро… Якщо хтось думає, що ми не володіємо інформацією щодо конспіративних приміщень інших правоохоронних органів, то співробітники цих органів глибоко помиляються», — сказав Ситник.

За його словами, у справі про корупцію у Державній міграційній службі Діна Пімахова була не головним об'єктом розслідування. Водночас, через витік інформації, можливість довести розслідування до кінця втрачена. 

Ситник заявив, що метою СБУ було зрив усіх інших операцій агентів під прикриттям та отримання інформації про агентів. 

Наразі припинені усі операції агентів НАБУ під прикриттям, зазначив він.

Обшуки у справі про корупцію в Міграціній службі проводилися за 10 адресами співробітників НАБУ, але наразі жоден працівник Бюро не затриманий.

«У двох конспіративних приміщеннях НАБУ були проведені обшуки. Також були проведені численні обшуки як у співробітників НАБУ, так і у їх родичів. Ці обшуки супроводжувалися цинічною поведінкою співробітників СБУ, пошкодженням майна наших співробітників та їхніх близьких родичів», — повідомив Ситник. 

Причини того, що відбувся зрив спецоперації, на думку Ситника, це відсутність права на автономне прослуховування, закон про яку не приймає парламент. 

Раніше речниця ГПУ Сарган повідомила Громадському, що Слідчі Генпрокуратури проводили обшуки в агента НАБУ Катерини Сікорської. 

29 листопада у Держміграційній службі заявили про затримання «агента» НАБУ Титункова під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій. 

Чиновниця Держміграційної служби заперечує вимагання хабара в агента НАБУ

30 листопада в НАБУ заявили про зрив спецоперації через втручання СБУ та Генпрокуратури. У заяві вказується, що працівники СБУ незаконно затримали агента НАБУ, який документував один «з епізодів за участі першого заступника голови Державної міграційної служби».

Керівники правоохоронних органів по різному трактують цей інцидент: в Бюро заявляють про зрив важливої антикорупційної операції, а в Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара.

НАБУ опублікувало запис переговорів у справі про корупцію в Міграційній службі.

Водночас, ГПУ розповіла свою версію щодо спецоперації НАБУ: нібито Пімахова неодноразово відмовляла детективу НАБУ під прикриттям у прийнятті хабара і сама звернулася до СБУ. 

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що генпрокуратура прослуховувала агента НАБУ, який працював під прикриттям в рамках операції щодо першої заступниці голови Державної міграційної служби Діни Пімахової, у справі за фактом дачі хабара і провокації хабара.

Директор НАБУ Артем Ситник після зустрічі з Луценком заявив, що нікого з НАБУ не затримають після операції у Міграційній службі. Водночас, повідомлялося, що із сімома співробітниками НАБУ немає зв'язку. 

Президент Порошенко назвав конфлікт навколо НАБУ «латиноамериканським карнавалом».

ЧИТАЙТЕ: За що затримали агента НАБУ під прикриттям

Пов`язані новини