Світ

Сенцов може користуватись телефоном раз на місяць та отримує газети з великими затримками — правозахисниця

Укрінформ
Світ/Сенцов може користуватись телефоном раз на місяць та отримує газети з великими затримками — правозахисниця
Зберегти
Вигляд
Український режисер, політв’язень Олег Сенцов в колонії Лабитнангі може користуватися телефоном раз на місяць, він отримує газети із місячним запізненням. Про це розповіла правозахисниця Тетяна Щур, передає «Укрінформ».

За словами правозахисниці, Сенцов може дзвонити не частіше, ніж раз на місяць, утім кількість дзвінків законом не обмежена. Сенцов пише, що «це ще добре, оскільки в інших загонах люди можуть телефонувати не частіше, ніж раз на 2-3 місяці».

Газети йому приходять з затримкою на місяць, але доходять. Також журналісти «Новой газеты» передплатили для Олега Сенцова свою газету на наступні півроку.

«З листів, отриманих від Олега Сенцова разом із Миколою Щуром останнім часом, можу розповісти докладніше про умови його утримання. Умови типові, загін приблизно такий же, як у Кольченка (двоярусні ліжка; близько 70-ти осіб, точної кількості Олег не називає), є кімната для приймання їжі з холодильником, столом і полицями для продуктів, електричним чайником. Є «червоний куток» із телевізором, який можна дивитися за розкладом», — розповіла Щур.

Вона додала, що з досвіду відвідування політв’язня Олександра Кольченка у ВК-6 у Копейську, в такому «червоному кутку» особливо не можна усамітнитися.

Також Тетяна Щур зазначила, що отримала листа від Сенцова, який датований 24 грудня, у ньому він подякував за посилку. Вона також зазначила, що посилку вручила через місяць затримки після того, як вони звернулись зі скаргами до низки інстанцій. Додамо, що посилка Сенцову надійшла в листопаді, втім він її не отримував.

«Посилку вручили якраз напередодні вручення премії Європарламенту. Лист Олега про це дійшов до нас миттєво», — уточнила Щур.

Диски з фільмами та запис кастингу до фільму «Номери» за його п’єсою, відправили на цензуру. Пізніше у відповіді на скарги Миколи і Тетяни Щур повідомили, що отримання фільмів заборонено, оскільки режим утримання не дозволяє. Це дозволяється лише засудженим на полегшених умовах утримання. У Сенцова — загальні.

3 вересня у Києві в театральному просторі «Сцені 6» у Національному центрі Олександра Довженка провели кастинг акторів на ролі у виставі українського режисера, політв’язня Олега Сенцова «Номери».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв'язнів Кремля. Він тримався 145 днів. Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.

Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті.

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язні, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини