Український режисер, політв’язень Кремля Олег Сенцов отримав у колонії посилку, яку місяць тому для нього з Челябінської області відправили російські правозахисники.

Про це Громадському повідомив правозахисник Микола Щур.

«Сьогодні (півгодини тому) надійшов лист від Олега від 11 грудня. У ньому Олег повідомив, що йому вручили посилку. Усю!», — сказав правозахисник.

Сенцов отримав усю посилку окрім дисків та фільмів, які забрали на перевірку цензурою.

На думку Щура, Олег отримав посилку виключно через те, що правозахисники писали скарги до відповідних органів РФ через затримку відправлення.

Також Сенцова перевели з медичної частини до загону колонії, повідомив Щур. Тепер Сенцов утримуватиметься в тому ж місці, де був до свого голодування.

«Переведений у загін — це значить його перевели у барак. У приміщення, де в одному місці «людей сто» (не знаю, якої чисельності загони в ВК-8 (виправний колонії). Очікувати від цього нічого не потрібно. Треба сподіватися, що Олег вже має достатньо сили, аби витримати умови постійного контакту з десятками людей (інфекції і тд)»,— сказав правозахисник та додав, що про здоров'я Сенцов у листі нічого не написав.

9 грудня повідомлялося, що Олегу Сенцову вже 3 тижні не передають посилку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв'язнів Кремля. Він тримався 145 днів. Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.

Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті.

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язні, 27 з яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile